Kuba Olszowy
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 07-09-2010 05:15


Kuba Olszowy - ur. 27-09-2006r.

Autyzm
Kandydoza układu pokarmowego

Szanowni Państwo…
                                                                DOBRE ANIOŁY


Jesteśmy rodzicami chłopca chorego na AUTYZM. Kubuś urodził się 27 września 2006 r. Przyjście na świat ukochanego synka było najszczęśliwsza chwilą w Naszym życiu.Czerpaliśmy tyle radości patrząc na Jego rozwój. Pierwszy ząbek, pierwsze samodzielne kroczki, pierwsze słowa… byliśmy tacy szczęśliwi. We wrześniu 2008 r. w zachowaniu Kubusia zauważyliśmy dziwne, niepokojące zmiany. Synek zaczął oddalać się od otoczenia, Nas rodziców.


Przestał reagować na swoje imię, nie potrafił spojrzeć prosto w oczy, wydobywał z siebie dziwne dźwięki, zaprzestał wypowiadać te magiczne słowa mama, tata, baba. Jego radość zamieniała się w napady histerii, uśmiech zamieniał się w dziwny, smutny grymas twarzyczki. Godzinami wpatrywał się w jakiś przedmiot, mocno ściskał wybraną, maleńką zabawkę tuląc ją całymi dniami… odszedł gdzieś daleko w inny świat.

Rozpoczęliśmy konsultacje u specjalistów zmierzając do ustalenia przyczyny tego wręcz okrutnego dla nas widoku… innego dziecka. Szereg wizyt u specjalistów, badań, obserwacji i… 18 grudnia 2008 r. Nasz świat się całkiem zawalił. Kubuś jest dzieckiem AUTYSTYCZNYM - ta diagnoza zrujnowała doszczętnie Naszą radość życia.

Dzięki wsparciu rodziny, Przyjaciół musieliśmy szybko skonstruować swój plan na kolejne lata. Słowo AUTYZM było nam zupełnie obce, nie mieliśmy żadnej wiedzy na temat tego schorzenia. Rodzina, znajomi czerpali informacje na temat choroby, jej przebiegu, szans wyzdrowienia. Rozpoczęliśmy walkę o swoje dziecko z całych sił. Kształtowanie małej istotki z tym schorzeniem jest bardzo trudne i szalenie kosztowne. Realia leczenia przy wsparciu NFZ są zapewne każdemu znane, pomocy musimy szukać sami. Cykl terapii do chwili obecnej był rozbudowany w miarę Naszych możliwości finansowych, był bardzo skromny.

Wspiera Nas finansowo rodzina, ale i te pokłady są niewystarczające.
Profesjonalne wyprowadzanie Kubusia z Jego AUTYSTYCZNEGO świata to koszty
oscylujące w granicach 5.000 PLN miesięcznie. Nas zwyczajnie na to nie stać.


Wiemy, że inwestowanie w rozwój Kubusia na tym etapie może z czasem doprowadzić do WYGRANEJ. Kubuś za kilka lat będzie potrafił samodzielnie funkcjonować choćby w podstawowych czynnościach życiowych. Nie dopuszczamy myśli, że Nasz syn nie opanuje schorzenia i za lat kilkanaście ktoś powie, że to dziecko upośledzone, zdane tylko na trwanie u boku osób bliskich. Widzimy to światło w tunelu, ale barierą niestety są finanse.

Tak trudno prosić o wsparcie, tak upokarzające to uczucie, ale wiemy, że to ostateczny krok, bo sami już nie damy rady zabezpieczyć Kubusia w niezbędny tok leczenia. 4 maja 2010 r. Kubuś został podopiecznym Fundacji. Od tego dnia możemy pukać do SERC darczyńców i prosić o wsparcie finansowe wpłacając choćby niewielkie kwoty na Jego konto. Zgromadzone środki pozwolą Nam na rozszerzenie diagnostyki, terapii, zakup bardzo drogich leków.


Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
Fundacja Krystyny Ciołkosz "Za Szybą"
Al. Armii Krajowej 4A/4
50-541 Wrocław

BZWBK
nr. konta: 91 1090 1522 0000 0001 0508 2692
Koniecznie z dopiskiem: "Kuba Olszowy - na leczenie"


Dla przelewów z zagranicy:
Kod SWIFT (BIC): WBKPPLPP
PL91 1090 1522 0000 0001 0508 2692
Koniecznie z dopiskiem: "Kuba Olszowy - na leczenie"

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000252666,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Kuba Olszowy"


Możesz Kubusia wspomóc, kupując książkę"Autyzm, chaotyczny taniec umysłu. Pamiętnik babci Kubusia". Stron: 296. Koszt jednego egzemplarza: 27 złotych wraz z przesyłką.
Dziękujemy w imieniu swoim, nade wszystko Kubusia za ten dar serca. Nie chcielibyśmy w żaden sposób zostać odebrani jako intruzi… jednakże walka o dziecko pozwala przełamać wszelki wstyd. Babcia Kubusia prowadzi blog o naszym synku, w ten sposób pomaga nam nawiązywać kontakty z rodzicami dzieci chorych, wspieramy się wszyscy jak jedna wielka RODZINA.
Dzisiaj Ty, jutro Ja… Los jest nieobliczalny, nigdy nie wiemy, na którym etapie życia Nas zaskoczy tak brutalnie.

Na stronie internetowej o Kubusiu, są zawarte wszystkie informacje na temat Jego choroby, diagnozy lekarskie, filmy, zdjęcia z Kubusiem wraz z opisami kolejnych dni Jego życia.

Dziękujemy za poświęcony czas na odczytanie treści tego apelu,
dziękujemy za każdy gest darczyńcom.
Monika i Grzegorz Olszowy
Rodzice Kubusia – Autystycznego dziecka.
 
WWW: http://pokochajciekubusia.pl
Fundacja: http://fundacjazaszyba.org.pl/
YouTube: http://youtube.com/user/babciagosia11

  1. http://polskieradio.pl/
  2. http://ipla.tv/
  3. http://prozdrowie.pl/
  4. http://rp.pl/
  5. http://pomorska.pl/
  6. http://twojeporady.onet.pl/
  7. http://polakpotrafi.pl/