Aleksandra Kuczma
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 11-09-2010 01:15
Aleksandra Kuczma
- ur. 17-04-2004r.

Oparzenie - Combustio

Pomóżmy Oleńce
która w 2005 roku została poważnie poparzona
podczas pożaru.

W drewnianym domku w kominie zapaliła się sadza, która przez wadliwą instalacje została zassana do środka. Od ognia z komina zajęło się łóżeczko, w którym była Ola. Rodzice uratowali Ją w ostatniej chwili, gdy płonęły jej włoski. Była w bardzo ciężkim stanie i tylko czuwająca nad Nią opatrzność sprawiła, że dziewczynka przeżyła. Dom i cały dobytek, Państwa Kuczmów, spalił się.


Z potwornie poparzoną główką, buzią, plecami i uszkodzoną czaszką oraz częściowo mózgiem, trafiła do szpitala w Krakowie. Tutaj przeszła pionierską operację mikrochirurgiczną głowy, w której wykonano m.in. aż sto otworów trepanacyjnych.

Za dziewczynką jest już
kilkadziesiąt różnych operacji!
I na tym nie koniec.
Przed Nią jeszcze lata długiego
i kosztownego leczenia,
a także rehabilitacji.

Największym marzeniem rodziców jest, by Ich córeczka miała kiedyś buzię taką, jak Jej rówieśnicy, żeby bez wstydu i kompleksów mogła pokazywać się na ulicy. Jej wygląd jest teraz w rękach zagranicznych lekarzy ze specjalistycznej kliniki (Shriners Hospitals for Children) w Cincinnati w USA. Na samym końcu potrzebna będzie rekonstrukcja spalonego ucha i twarzy Oli. Ponieważ potknięcie i upadek na głowę, mógłby się dla Niej zakończyć tragicznie.

Ola jest już po pierwszej operacji w USA, która odbyła się w lipcu 2011r., teraz rodzice rozmawiają nad kolejnym etapem rekonstrukcji kostnej twarzoczaszki. Mają wielką nadzieję że w przyszłości uda się, oczywiście za pośrednictwem ludzi dobrego serca (bo dzięki Nim mają tą możliwość) wrócić Oleńce zdrowie.

UWAGA!
Od kilku lat w Internecie można znaleźć "prośbę" o pomoc dla Oli. W "łańcuszkach" figuruje najczęściej jako 14-miesięczna dziewczynka, a do @ jest dodane Jej zdjęcie kiedy została potwornie poparzona. Niestety, informacja o tym, że za każdego wysłanego e-maila lub wklejenie zdjęcia Oleńki do galerii zdjęć lub na "śledzika" na portalu nk.pl, rodzice otrzymają pieniądze - jest nieprawdziwa!
Nie reaguj na tego typu E-maile i na to jak znajomi wkleją na śledziki tą oto treść!

"Miesięczną dziewczynkę zapalono w ogniu jest poważnie chora. Dodając to na śledzika jej rodzina otrzyma aż 40 gr. Wklej to ponieważ to cie nic nie kosztuje a dla tej rodziny to znaczy wiele! Ale jeśli nie wkleisz tego na "śledzika" nie masz serca"

Z tymi wiadomościami nie mają związku rodzina Oli, jak i szpital, w którym była leczona. Co więcej, nie ma nawet technicznej możliwości, żeby za sprawą e-maila lub... wklejenia zdjęcia zbierać pieniądze!

Serdeczność Polaków jest ogromna, dlatego aż trudno uwierzyć,
że są ludzie, którzy na tragedii małej Oli chcą zarobić.

Proszę przerwijmy RAZEM ten "łańcuszek"
i zacznijmy Oli pomagać w rzeczywistości, wpłacając dowolną sumę pieniędzy na Jej subkonto lub polecając ten apel dalej.

Każdy realny grosz jest cenny!

 


Jeśli chcesz pomóc i mieć pewność, że pieniądze trafią naprawdę do Jej rodziców na Oli dalsze leczenie, wpłać je na podane konto:
Fundacja im. Janusza Korczaka
Ul. Kościuszki 61
38-200 Jasło

Podkarpacki Bank Spółdzielczy O/Jasło
nr. konta: 84 8642 1171 2017 7100 6826 0001
Koniecznie z dopiskiem "Dla Oli Kuczmy"

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000064503,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Dla Oli Kuczmy"

Bardzo dziękuje wszystkim o dobrym sercu
za okazaną Oli pomoc. 

Fundacja: http://fundacjakorczaka.pl/

 1. http://se.pl/
 2. http://nowiny24.pl/
 3. http://serducho.pl/
 4. http://nowiny24.pl/
 5. http://maratongorce.pl/
Na temat "łańcuszka"
 1. TVN 24
 2. Super Expres
 3. Nowiny24
 4. YouTube Reportaż
 5. Atrapa  Dziecko