Antonina Papaj
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 26-09-2010 01:24

Antonina Papaj - ur. 20-05-2009r.


Nowotwór złośliwy oczu - Siatkówczak (Retinoblastoma)
Tosia urodziła się 20 maja 2009r.
Po wyjściu ze szpitala, zaraz po narodzinach, nie stwierdzono u niej żadnych chorób ani wad genetycznych (10 pkt w skali Apgar).

W piątym miesiącu rodzice Tosi zauważyli zmiany w lewym oczku w postaci przebłysku w źrenicy. Po badaniach u okulisty stwierdzono u małej rozwijający się nowotwór - siatkówczak (retinoblastoma – mutacja sporadyczna) w obu oczkach. Diagnozę potwierdziło jeszcze kilku następnych specjalistów. Lewe oczko - olbrzymi guz rozwarstwiający siatkówkę, oczko prawe - trzy duże guzy w tylnym biegunie gałki ocznej...

W październiku Antosia została pacjentką oddziału onkologicznego w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie rozpoczęto leczenie poprzez chemioterapię. Proces leczenia u Tosi to kolejno ratowanie życia, potem samych oczu a na końcu wzroku. Żeby zapobiec najgorszemu, zbierane są pieniądze na dalsze specjalistyczne leczenie. Lewe oczko zajęte w 90% przez nowotwór początkowo nie reagowało na żadne kolory ani nawet światło, co w rezultacie groziło usunięciem gałki ocznej. Moi rodzice robią wszystko, żeby mnie przed tym uchronić i zachować moje życie oraz widzenie.

Na dzień dzisiejszy, po dziewięciu
wyczerpujących cyklach chemii maleńki organizm, guzy pozostają w regresji i są nieaktywne. Ostatnie badania okulistyczne potwierdziły, że Tosia na lewe oczko nie widzi, ale reaguje na światło i ma zachowane pole widzenia. Na całe szczęście Tosieńka widzi na drugie oczko. Jeśli tylko nie będzie nawrotów (wszyscy mają taką nadzieję) proces leczenia się nie skończy, ponieważ cały czas będzie trzeba rehabilitować i operować oczka.

Przed Tosią i jej rodzicami jeszcze długa droga, bo gdy uda się do końca wygrać walkę z nowotworem, czeka ich długi proces rehabilitacji. Ale tak oni, jak i my optymistycznie “patrzymy w przyszłość”, modlimy się i wierzymy, że się uda, a wsparcie finansowe, nawet najmniejsze, pomoże Antosi szybciej stanąć na nogi – dosłownie, bo na razie jest za słaba żeby raczkować, i cieszyć się, z oglądania i poznawania tego jaki piękny jest ten świat.

Prosimy o pomoc!
Tosia Papaj, rodzice: Monika Dzwoniarkiewicz i Darek Papaj
oraz przyjaciele.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
FUNDACJA "ANTOSIA" POMOC DZIECIOM Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI OCZU
RADOSNA 1/8
62-020 ZALASEWO
KRS: 0000357277

Nr. Konta: 17 1240 6625 1111 0010 3300 1323
tytułem: "darowizna na leczenie i rehabilitację Papaj Antonina"


Serdecznie prosimy o wstawienie avatara na swoją stronę! Będziemy bardzo wdzięczni!
Linki:
WWW: http://www.tosia.net.pl/
Blog: http://tosia-papaj.blog.onet.pl
Fundacja: http://www.tosia.home.pl
NK: http://nk.pl/profile/2332027
Facebook: http://www.facebook.com/pages/
YouTube: aCL5xwt9-W4
  1. http://www.poznanska.tv/


PLAKAT do pobrania i rozpowszechnieniaInne Plakaty:

Dziecko