Kacper Zieliński
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 31-10-2010 00:59


Kacper Zieliński - ur. 07-06-2001r.

Zespół wad wrodzonych
Opóźnienie rozwoju psychomotorycznego
Padaczka - inaczej Epilepsja
Stopy końsko-szpotawe (SKS)


Kacper urodził się jako wcześniak, po pierwszych badaniach okazało się że ma wielowadzie, w pierwszej dobie życia musiał być przetransportowany do kliniki w Poznaniu na kompleksowe specjalistyczne badania, gdzie okazało się że ma zespół wad wrodzonych, częściowe odwrócenie trzewi, płyn w opłucnej, zmiany w układzie kostnym, dodatkową parę żeber, stopy końsko-szpotawe, hipoplastyczne narządy płciowe, w późniejszym okresie dowiedzieliśmy się o kolejnych wadach. Układ pokarmowy jest także odwrócony, jelito grube położone po prawej stronie jamy brzusznej, dodatkowa pętla esicy i poszerzenie odbytnicy, wciąż są nawracające bóle brzuszka. Badania genetyczne wykazały, że nasz upragniony synek jest obciążony wadą genetyczną. Delecja na długim ramieniu chromosomu pary18 (ZESPÓŁ DE, GRAUCHY, EGO) zabrzmiało to dla nas jak wyrok.

Ze szpitala dostaliśmy jedynie wypis, nic więcej, zero informacji co dalej mamy robić, gdzie się udać z dzieckiem, metodą prób i błędów szukaliśmy sposobu by pomóc naszemu synkowi. Kacper pomaleńku nabierał sił w domu, jeździliśmy po różnych specjalistach, niestety wszyscy wiedzieli niewiele na temat tej choroby, niektórzy wręcz zapewniali że postępy Kacpra będą lekko opóźnione, ale sobie poradzi, wierzyłam i oczekiwałam kiedy Kacpi zacznie gaworzyć, kiedy zacznie raczkować, siadać itd. ale to nie nadchodziło. Coraz częściej popadałam ze skrajności w skrajność, z euforii w płacz i tak to trwało około 3 lat, ale kiedy Kacper zaczął samodzielnie siedzieć, powróciła radość i nadzieja.

Codzienność nasza to walka o lepsze jutro, walka o samodzielność Kacpra w przyszłości. W wieku 3,5 lat Kacper dostał pierwszego ataku epilepsji, na szczęście te ataki są sporadyczne i nie musi brać żadnych leków, gdyż po nich jego wątroba zaczęła się buntować i decyzją lekarza leki zostały wycofane, teraz jest dobrze. Dziś wiem że jedyną szansą na poprawę stanu fizycznego i umysłowego Kacpra jest intensywna rehabilitacja, w naszym okręgu proponuję się nam pół godzinną terapię raz w tygodniu, nie korzystamy z tego dobrodziejstwa, gdyż dłużej dojeżdżamy niż Kacper ćwiczy. Pozostaje nam rehabilitacja domowa i turnusy rehabilitacyjne, tam najwięcej Kacper zyskuje, dobry sprzęt wykwalifikowana kadra, ale jest jeden problem, którego nam trudno pokonać samodzielnie, koszt!
Jeden dwutygodniowy turnus to kwota 4.300 zł, Kacper powinien uczestniczyć w 6 takich turnusach, niestety wszystkie zasoby finansowe skończyły się kiedy Kacper miał 6 lat, od tamtej pory liczymy tylko na dobroć ludzkich serc, nie da się samemu zawalczyć, mąż jedynie pracuje, ja pobieram świadczenia, córka jest na II roku studiów w Poznaniu.

Mamy nadzieję że nie zostajemy sami - sobie, a Wy kochani jesteście tego dowodem.


Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "3525 Zieliński Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"

Wpłaty zagraniczne:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Foundation for Children 'Help on Time')
Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland
Bank BPH S.A.
SWIFT (BIC): BPHKPLPK
IBAN: PL 11 10600076 0000321000196510
(EUR)
IBAN: PL 48 10600076 0000321000196523 (USD)
Postscript: ' 3525 Zieliński Kacper - donation for help and health care'

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "3525 Zieliński Kacper"

DZIĘKUJĘ TO ZBYT MAŁO, ALE DZIŚ TYLKO TYLE MOGĘ,
może kiedyś będzie mi dane spłacić dług zaciągnięty u Was i Wam podobnym ludziom

Pozdrawiam bardzo serdecznie Mama Kacpra Agata

 
Blog: http://oddacglossercu.bloog.pl
Fundacja: http://dzieciom.pl/3525
NK: http://nk.pl/profile/22465444
YouTube: tTQ8gcgO3dI - Y7_234XlNaU