Apiterapia - Leczenie produktami pszczelimi
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 24-08-2010 07:12

Działanie lecznicze miodu

 

Miody, mimo że posiadają wiele cech wspólnych, różnią się między sobą właściwościami organoleptycznymi, fizykochemicznymi, składem chemicznym oraz zakresem działania i zastosowania profilaktycznego i leczniczego. Z tego względu wykazują one nieco odmienne wskazania lecznicze.

Poniżej podane są główne kierunki działania miodów odmianowych (wg Hołderna-Kędzia, 2002).

Na tej podstawie istnieje możliwość doboru odpowiedniego miodu do profilaktyki i leczenia wspomagającego podstawową terapię leczniczą określonych schorzeń. Dotyczy to głównie chorób serca i układu krążenia, dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, wątroby oraz nerek i dróg moczowych


Źródło: apiterapia.biz


 Medycyna naturalna

 
Cud miódCud miód
Miód jest doskonałym i łatwo przyswajalnym środkiem odżywczym, znanym człowiekowi od tysięcy lat. Już dzieci wiedzą co nieco na temat miodu, który jest wyśmienitym przysmakiem ich bajkowego ulubieńca - Kubusia Puchatka. (...)
 


Świecowanie uszuŚwiecowanie uszu
Świecowanie uszu stało się obecnie bardzo modnym zabiegiem. Wywodzi się z medycyny ludowej, znanej już w czasach starożytnych plemion indiańskich obu Ameryk m.in. Indian Hopi. Opisy terapii przy użyciu świec można znaleźć w pismach starożytnych Greków.  (...)


Apiterapia – słodkie leczenieApiterapia – słodkie leczenie
Wiara w dobroczynne działanie substancji pochodzących z ula towarzyszy ludziom od tysięcy lat. (...)


Zobacz też inne Terapie i Metody