Agata i Dawid Jarzembinscy
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 28-03-2011 00:39


Agata Jarzembinska - ur. 17-05-2010r.
Dawid Jarzembinski - ur. 05-03-2008r.

Rozszczep kręgosłupa
Wodogłowie
Pęcherz neurogenny
Zwichnięte stawy biodrowe
Stopy końsko-szpotawe (SKS)
Wiotkość mięśni
Przykurcze kończyn
Zespół Downa
Niedoczynność tarczycy
Hipotonia
Nadmierna ruchomość stawów

Proszę podaruj Agatce i Dawidkowi swój 1 % podatku,
to dla nich tak wiele znaczy.


Agatka urodziła się 17 maja 2010 roku, z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem oraz licznymi sprzężeniami: pęcherz neurogenny, zwichnięte stawy biodrowe, stopy końsko-szpotawe, wiotkość mięśni i przykurcze kończyn - z tym walczymy od chwili urodzin!
Dawidek urodził się 5 marca 2008 roku, z zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, hipotonią i nadmierną ruchomością stawów.

Agatka przyszła na świat przez cesarskie cięcie. Chociaż mieszka w Gdyni urodziła się w Warszawie. Pierwsze dwa miesiące życia spędziła w IPCZD na oddziale neurochirurgii, gdzie w pierwszej dobie życia została poddana operacji zamknięcia przepukliny.. potem wstawienia zastawki i kolejnym operacjom. Dzisiaj Agatka ma dziesięć miesięcy i tyle operacji za sobą. Obecnie ma gipsowane nóżki - usztywnienie ma przygotować ją do kolejnej operacji - kończyn. Jest co trzy godziny cewnikowana, aby uniknąć zakażeń układu moczowego. Jej starszy braciszek Dawidek urodził się z zespołem Downa. Dawid chociaż skończył trzy latka, nie mówi i nie biega jak jego rówieśnicy.

Agatka i Dawid pilnie potrzebują rehabilitacji, która usprawni ich mięśnie i zlikwiduje przykurcze. I tu jest problem! Dojazd autobusem z dwójką niepełnosprawnych maluchów do ośrodka, to nie lada wyzwanie. Zresztą kiedy rehabilitowana jest Agatka, Dawid się niecierpliwi, krzyczy i trudno go uspokoić. Raz w tygodniu jeździmy na takie zajęcia, ale to za mało. Obok nas jest ośrodek rehabilitacji, ale przyjmują dzieci od szóstego roku życia. Jedynym wyjściem jest dla nas rehabilitacja domowa, ale NFZ za nią nie płaci a to bardzo drogie usługi. Godzina domowej rehabilitacji kosztuje minimum 60 PLN a rodzeństwo powinno ćwiczyć kilka razy w tygodniu.. każde po godzinie. Na taki wydatek nas nie stać.

Korzystamy pierwszy rok z subkonta fundacji. Ja nie pracuję bo muszę zajmować się dziećmi. Mąż zarabia, ale po opłaceniu rachunków, lekarstw, cewników, a przede wszystkim częstych wyjazdów do Centrum Zdrowia Dziecka, nic nam nie zostaje. Zwłaszcza że w W-wie nie mogę spać z dzieckiem na oddziale, regulamin neurochirurgii tego zabrania - pozostaje hotel. Wkrótce też Agatka będzie potrzebowała pieniążków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego (stabilizator.. pionizator).

Prosimy bardzo o pomoc w zebraniu pieniążków na operację
Każda złotówka, każdy grosik, jest bardzo... bardzo ważny!


Aktualności znajdują się na dole strony


Jeżeli chcieliby Państwo pomóc, to prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacji:
Fundacja Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
Stawnica 33
77-400 Złotów

SBL Zakrzewo O/Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem: "50/J Agata i Dawid Jarzembinscy - Na leczenie i rehabilitację"


Dla wpłat z zagranicy:
KOD SWIFT (IBAN): GBWCPLPP
PL 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem: "
50/J Agata i Dawid Jarzembinscy - Na leczenie i rehabilitację"

Poza przekazaniem darowizny, można podarować 1% podatku na konto Fundacji.
Aby przekazać 1 procent, wystarczy w zeznaniu podatkowym podać:
Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): 0000186434
Koniecznie jest również wpisanie w rubryce: "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, Cel szczegółowy 1%: "50/J Agata i Dawid Jarzembinscy"

Serdecznie dziękujemy wszystkim,
którym nie jest obojętny los naszych maluszków, tym którzy razem z nami
zechcą zawalczyć o ich lepszą... zdrowszą... sprawniejszą przyszłość!


 
Blog: http://dawciusynek.smyki.pl
Fundacja: http://fundacja-sloneczko.pl/
NK 1: http://nk.pl/profile/14117137
NK 2: http://nk.pl/profile/3375377
Facebook: https://facebook.com/aneta.jarzembinska.1

  


Agatka ma termin operacji na 20 listopada w klinice Ortop-Poliklinika w Poznaniu. Koszt operacji to 11 tys. zł. Jej stópki są tak mocno końsko-szpotawe, że trzeba koniecznie operować by w przyszłości mogła na nich stanąć i chodzić (ma ogromne szanse). Niestety my rodzice nie mamy tylu pieniążków... i bez Waszej pomocy nie damy rady! Zbiórkę można wesprzeć wchodząc na stronę siepomaga.pl. Zbiera je Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Cel - "Naprawmy stópki Agatki". Potrzebna kwota 11 000 zł.

Akcja zakończona z sukcesem... dzięki takim ludziom jak Wy kochani. Jestem wzruszona, że tylu Was było z nami. Bez Was nic by się nie udało! Razem możemy naprawdę dużo! Dziękujemy wszystkim za wpłaty pieniążków, że los Agatki nie okazał się dla Was obojętny i dzięki Wam zatańczy, w co ogromnie wierze. Dziękujemy Wszystkim którzy poświęcali swój czas aby rozsyłać apele, robili stronki, fotki, linki, ogłaszali gdzie mogli, tworzyli muzykę i prowadzili audycje radiową oraz wspierali słowem! Z WAMI ŚWIAT JEST PIĘKNIEJSZY! ;)