Jan Piotr Wróbel
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 14-04-2011 23:26


Jan Wróbel - ur. 01-01-2008r.

Wada genetyczna - 46, XY, add(1)(q44)

Jaś urodził się w bardzo ciężkich okolicznościach. Miał niedotlenienie, krwiak w jamie czaszkowej. Kilka godzin po porodzie lekarze poważnie zaczęli zastanawiać się nad jego stanem. Miał znacznie obniżone napięcie mięśni, nie płakał, nie poruszał się. Zlecono mu mnóstwo konsultacji lekarskich. Kiedy miał trzy miesiące dowiedziałam się, że cierpi na niezwykle rzadką i nie opisaną w literaturze medycznej wadę genetyczną. Szok i załamanie psychiczne nie zatrzymały mojej walki i determinacji. Jasiek od razu trafił na rehabilitację metodą NDT- Bobath. Bardzo szybko został zapisany na swój pierwszy turnus.

Od tamtych dni wiele się zmieniło. W rozwoju zmieniło się wiele, w terapii również. Na dzień dzisiejszy ćwiczy dwa razy w tygodniu metodą NDT- Bobath, ma oklejane nogi metodą kinesiotaping, uczestniczy w terapii metodą integracji sensorycznej, ma zajęcia z psychologiem, neuro- logopedą, odbywa hipoterapię.

Mój wesoły trzylatek chodzi w parapodium dynamicznym oraz przy różnego rodzaju podpórkach. Potrafi mówić podstawowe słówka oraz nucić swoje ulubione melodie. Jest rozbrykanym łobuziakiem, wprost uwielbia robić mi na złość. Uwielbia się również przytulać bo ma najszczersze i najcieplejsze serce na świecie. Mojego Jaśka nie zamieniłabym na żadne inne dziecko.

Zwracam się jednak o pomoc. Jestem w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Jestem samotną mamą, mieszkamy z synem w domu moich rodziców. Na życie i rehabilitację mam jedynie zasiłki gdyż nie pracuję. Nie jestem w stanie pracować gdyż mój syn wymaga stałej opieki. Jest mi trudno powiązać koniec z końcem.

Jaś potrzebuje ciągłej stymulacji, turnusów rehabilitacyjnych minimum dwa razy w roku, sprzętów ortopedycznych. Ma obniżoną odporność - kilka razy w roku choruje na zapalenie płuc. Wizyty lekarskie oraz bardzo drogie leki zmuszają nas do szukania pieniędzy i wsparcia.


Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc 

Jeśli chcieliby Państwo pomóc, wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja "Złotowianka"
ul. Wojska Polskiego 2
77-400 Złotów

SBL Zakrzewo
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
Koniecznie z dopiskiem: "dla Jasia Wróbla"


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000308316,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "dla Jasia Wróbla"

Wszystkim Darczyńcom Dziękuje z całego serca

 
Fundacja: http://fundacjazlotowianka.pl