Jakub Salwiński
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 08-01-2012 00:39


Jakub Salwiński
- ur. 15-10-1999r.

Wada serca - Kardiomiopatia przerostowa lewostronna
Wada serca - Ubytek przegrody międzykomorowej (VSD)
Astma
Padaczka skrytopochodna
Nawrotowe, obturacyjne zapalenie oskrzeli
Hipotonia mięśniowa
Opóźnienie rozwoju psychoruchowego
Zespół niezgrabności ruchowej

Kuba urodził się z wieloma wadami i problemami zdrowotnymi. Od pierwszego miesiąca życia jest pod stałą opieką poradni kardiologicznej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie leczy się z powodu podejrzenia o kardiomiopatię gąbczastą - nieprawidłowa budowa wewnętrznej warstwy mięśnia sercowego w wyniku zaburzeń organogenzy.

Obecnie Kuba ma ubytek przegrody międzykomorowej (VSD). Ubytek się nie zamknął i wada rośnie. Stwierdzono kardiomiopatię przerostową lewostronną. Kuba choruje także na zespół niezgrabności ruchowej oraz hipotonię mięśniową czyli obniżenie tonicznego napięcia mięśniowego, powstałe na skutek uszkodzenia obwodowego układu nerwowego. Jakub ma także opóźnienie psychoruchowe i z tego powodu ma indywidualny tok nauczania z obniżonym poziomem - Kuba ma kłopoty z czytaniem i liczeniem. W 2008 r. ujawniła się jeszcze padaczka skrytopochodna o nieznanym pochodzeniu.

Jakub wymaga stałej konsultacji u kardiologa, neurologa, pulmologa, nefrologa, psychologa oraz ćwiczenia u logopedy. Kuba do 6 roku życia był na diecie bezmlecznej i bezglutenowej, w związku z zespołem złego wchłaniania i trawienia, leczony jest u gastroenterologa. Od 1 roku życia choruje na astmę oraz nawrotowe obturacyjne zapalenie oskrzeli.

 Jakub powinien przynajmniej dwa razy w roku przebywać na turnusach rehabilitacyjnych, ale każdy wyjazd jest związany z kosztami. Niezbędna w rehabilitacji jest hipoterapia i hydroterapia - do której potrzebna jest mata. Zakup maty do hydromasażu to koszt 4.500 PLN, potrzebne jest jeszcze ponad 2.000 PLN Pieniądze potrzebne są także na leki, dojazdy do lekarzy oraz szpitali w Rusinowicach i w Jaworzu.

Kuba wierzy, że kiedyś nie będzie miał trudności z czytaniem i liczeniem, a Jego problemy są tylko chwilowe. Kuba kocha ludzi i sam miłości bardzo potrzebuje.

Proszenie o pomoc nie przychodzi rodzicom łatwo, jednak zdecydowali się o swojej sytuacji opowiedzieć. Przyznanie się do biedy nie jest proste, bo zawsze istnieje obawa, że nie zostaną dobrze zrozumiani a wręcz narażą się na kpiny i wytykanie palcami. To przestało mieć dla Nich znaczenie, bo najważniejsze to zapewnić Kubusiowi godne życie.

Sami nie dadzą rady, dlatego prosimy - Pomóżcie Kubie!


Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny, na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1
02-536 Warszawa

Bank Millennium S.A.
Nr konta: 12 1160 2202 0000 0001 4668 2533
Koniecznie z dopiskiem: "Kuba Salwiński"

Nr. konta dla wpłat w EURO/USD/GBP:
SWIFT: BIGBPLPW
Nr konta: PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
Koniecznie z dopiskiem: "Kuba Salwiński"


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000266644,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Kuba Salwiński"

Wszystkim osobom dobrej woli
za każdą złotówkę podarowaną dla Kubusia serdecznie dziękujemy!

Bogumiła  Salwińska
E-Mail: bogumila-salwinska(m)wp.pl
Tel. 781-160-634

 
Fundacja: http://sercedziecka.org.pl/
NK1: http://nk.pl/profile/28377949
NK2: http://nk.pl/profile/38175481

  1. http://mkkwola.dbv.pl/