Fabian Andrzejewski
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 27-10-2012 22:44Fabian Andrzejewski
- ur. 17-03-2012r.

Zanik korowo-podkorowy - znaczny uogólniony
Tracheostomia
Brak odruchu ssania i połykania
Niedotlenienie wewnątrzmaciczne
Ciężka zamartwica urodzeniowa
Zaburzenia analizatora wzroku i słuchu

Walka o życie Fabiana rozpoczęła się 17 marca 2012 roku, kiedy to w 35 tygodniu ciąży postanowił pojawić się na świecie. Podczas porodu (przez cesarskie cięcie) okazało się, że Fabianek był trzykrotnie owinięty pępowiną wokół szyi.

Urodził się w ciężkiej zamartwicy był siny, nie oddychał, serce pracowało bardzo wolno. Od razu rozpoczęto sztuczną wentylacje - został zaintubowany. Żeby choć trochę zminimalizować skutki niedotlenienia, poddany został zabiegowi hipotermii metodą Cool-Cap. Mimo grożącej niewydolności wielonarządowej nasze słoneczko dzielnie walczyło. Powoli zaczynały pracować wszystkie narządy.

W 11 dobie życia został ekstubowany a po kolejnych 25 dniach całkowicie odstawiono tlen. Mimo, że na początku lekarze dawali mu tylko 5% szans na przeżycie nasz dzielny maluch się nie poddawał. Powoli dochodził do siebie. Jednak niedobór tlenu pozostawił po sobie ślad. Fabianek ma stwierdzony znaczy uogólniony zanik korowo-podkorowy, zmiany niedokrwienne w obu półkulach mózgu. Ma zanik odruchu ssania i połykania, karmiony jest sondą. Otrzymuje odżywki wysokokaloryczne. Z powodu niewydolności oddechowej i cofniętej żuchwy miał wykonany zabieg tracheotomii.

Obecnie maluszek nie zachowuje się jak jego rówieśnicy. Nie przekręca się na boki, nie podnosi główki w leżeniu na brzuchu. Raczki z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego są cały czas przykurczone. Nie skupia wzroku na twarzach, nie chwyta zabawek.

Hospicjum domowe dla dzieci objęło nas opiekom i zapewnia nam 10 godzin rehabilitacji na kwartał jest to jednak kropla w morzu potrzeb. Sami wozimy małego 3 razy w tygodniu po 20 km na rehabilitacje prywatna ponieważ z racji opieki hospicyjnej nie możemy korzystać z innej rehabilitacji w ramach NFZ. Nasz wysiłek się jednak opłaca. Fabianek zaczyna coraz więcej ruszać raczkami, nadgarstki nie są już odgięte do tyłu, powoli zaczyna kopać nóżkami. W leżeniu na plecach przekręca główkę.

Nasz synek potrzebuje całodobowej intensywnej opieki i rehabilitacji częstego odsysania zalegającej wydzieliny z rurki trachostomijnej. Żeby móc mu to wszystko zapewnić musiałam zrezygnować z pracy. Naszą czteroosobową rodzinę utrzymuje mąż. Ja z racji opieki na niepełnosprawnym dzieckiem otrzymuje zasiłek w wysokości 620 zł. plus zasiłek pielęgnacyjny 153 zł. Nasze dochody nie przekraczają 4.000 zł. miesięcznie. Jestem świadoma, że jest to sporo, jednak znaczą ich część musimy przeznaczyć na opłaty bieżące i spłatę kredytu hipotecznego (ok. 1.800 zł.), który zaciągnęliśmy jeszcze na długo przed narodzinami Fabianka. Do tego dochodzą koszty leczenia i rehabilitacji. Żeby były widoczne efekty mały musi być rehabilitowany co najmniej 3 razy w tygodniu + zajęcia z logopedą. Bez tego mały straci szanse na w miarę normalne życie. 

Pieniążki zbierane są, na:
  • Leki, opatrunki, środki do pielęgnacji, rurki tracheotomijne
  • Dojazdy do specjalistów w Poznaniu i Pile (ok. 60 km w jedną stronę) i na rehabilitację (ok. 20 km)
  • Intensywna rehabilitacja - 50 zł. godzina + masaż - 30 zł.
    ok. 1.400 zł. miesięcznie
  • Logopeda - 70 zł.
  • Monitor bezdechu np. Snuza montowanego do pieluszki
  • Materac rehabilitacyjny:  piłka średnica 100 cm, klin
  • Turnusy rehabilitacyjne: 3korony i Zabajka2 ok. 4.500 zł. za jeden
  • Fotelik samochodowy powyżej 9 kg, montowany tyłem do kierunku jazdy z możliwością regulacji kąta nachylenia

 


Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
Stawnica 33
77-400 Złotów

SBL Zakrzewo O/Złotów
Nr. Konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Koniecznie z dopiskiem: "41/A Andrzejewski Fabian - na leczenie i rehabilitację"


Wpłaty zagraniczne w EURO:
Kod SWIFT(BIC): GBW CPL PP
76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
Koniecznie z dopiskiem: "41/A Andrzejewski Fabian - na leczenie i rehabilitację"


Wpłaty zagraniczne w USD:
Kod SWIFT(BIC): GBW CPL PP
97 8944 0003 0000 2088 2000 0060
Koniecznie z dopiskiem: "41/A Andrzejewski Fabian - na leczenie i rehabilitację"


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000186434,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "41/A Andrzejewski Fabian"


 


Blog: http://fabianwaleczny.blogspot.com 
Fundacja: http://fundacja-sloneczko.pl/