Adrian Styma
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 30-11-2012 13:36


Adrian Styma - ur. 10-10-2005r.

Nowotwór złośliwy - Nephroblastoma - Guz Wilmsa
Tubulopatia - przewlekła choroba nerek stadium 3
Osteopenia
Niedokrwistość - Anemia przewlekła
Astma oskrzelowa
Alergia
Niedobór wzrostu i masy ciała
 
Adrianek choć jest jeszcze mały, przeszedł w życiu więcej niż nie jeden dorosły. Kiedy miał 2 latka zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową nerki – Guz Wilmsa. Podjęto natychmiastowe leczenie i w 2008r. usunięto mu lewą nerkę. Po zakończeniu leczenia w niecałe pół roku później pojawiły się obustronne przerzuty do płuc. Adrianek przeszedł dwie ciężkie operacje na płucach. Został poddany silniejszej chemii, w trakcie której pojawił się kolejny przerzut do płuca prawego. Trzeba było usunąć guzki i 2009r. odbyła się czwarta operacja. W tym przypadku konieczna była radioterapia oraz bardzo intensywna chemioterapia.

Po ciężkich dwóch latach walki,
Adrian wygrał z chorobą nowotworową i zakończył leczenie.
Choroba pozostawiła po sobie mnóstwo powikłań z którymi zmagamy się każdego dnia.

W tym wszystkim najbardziej ucierpiała jego jedyna nerka, która została nieodwracalnie uszkodzona przez chemioterapię i zmierza ku dializom. Konieczny będzie przeszczep. Synek mało rośnie i ma problemy hormonalne. Zdiagnozowano u niego również astmę oskrzelową, osteopenię, kwasicę i niedokrwistość przewlekłą. Ma on deformacje klatki piersiowej i problemy ze stawami.

Adrian jest pod stałą opieką oddziałów i poradni: Onkologicznej, Endokrynologicznej, Nefrologicznej, Pulmonologicznej, Alergologicznej, Okulistycznej i wymaga dalszych kontroli.

Podstawowe koszty leczenia pokrywa szpital, natomiast my jako rodzice ponosimy dodatkowe koszty leczenia syna. Są to wydatki związane z dojazdami, zakupem leków, środków higieny, dodatkowe konsultacje, turnusy, sprzęt rehabilitacyjny,

Dlatego zwracamy się o pomoc i wsparcie
w tej nierównej walce.

Mimo tego wszystkiego co w życiu przeszedł Adrianek jest radosnym dzieckiem i czerpie z życia ile się da. Nasze życie jest teraz inne, ale na pewno nie gorsze. Z pomocą dobrych ludzi damy radę.
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny, na konto:
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe
ul. Unii Lubelskiej 1
71-344 Szczecin
 
PKO S.A.II o/Szczecin  
Numer konta: 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269
Koniecznie z dopiskiem: "Adrian Styma"

Wpłaty zagraniczne:
SWIFT (BIC): PKOPPLPW
IBAN: PL25 1240 3927 1111 0000 4100 0269
Koniecznie z dopiskiem: "Adrian Styma"

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000120305,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Adrian Styma"

Jeśli mają Państwo stronę www możecie również pomóc. Można zalinkować na stronie poniższy banner. Im więcej osób wie o Nim, tym większą ma on szansę na godne leczenie i rehabilitację.
http://www.fotoload.pl/123aa52/f62c03de4a09b6951a14e7c21878eb4d9762.jpeg

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!
Adrian z rodziną
 


 
Blog: http://adrianekstyma.bloog.pl
Fundacja: http://stowarzyszenierodzicow.pl
Facebook: http://facebook.com/urszula.styma