Mateusz Koziński
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 14-04-2014 01:35


Mateusz Koziński
- ur. 05-11-2008r.

Porażenie splotu ramiennego

Mateusz urodził się 5 listopada 2008r. w zamartwicy, w bardzo ciężkim stanie z 1 pkt Apqar, z wiotką rączką i uszkodzonym splotem ramiennym, które spowodowane były dystocją barków. U naszego synka urodziła się najpierw główka i doszło do zaklinowania barków we wchodzie miednicy. Od dnia narodzin Mateuszek nie mógł ruszać rączką... Leżała ona bezwładnie obok ciała, minimalnie ruszał paluszkami.

Ponieważ urodziłam wcześniej córkę naturalnie, to i w tym przypadku skierowano mnie na poród naturalny. Ostatnie USG było zrobione w 4 miesiącu ciąży, i mimo moich próśb nigdy nie powtórzono bo według lekarza nie było potrzeby. Kolejne dni po narodzinach w szpitalu były koszmarem. Gdzie były te chwile, kiedy urodzi się dziecko i radujemy się? Nikt z personelu nam nie pomógł. Leżałam, płakałam i patrzyłam na bezwładną rączkę syna. Leżałam przy nim i płakałam, ile razy moje łzy popłynęły na niego, nikt tego nie zliczy... Serce pękało...


Z dniem narodzin Mateuszka, zmieniło się całe nasze życie. Od razu po porodzie nie mogłam sobie darować, że jeszcze parę godzin temu, tak niedawno był zdrów. Ile bym dała by był zdrów. Kiedy wróciliśmy do domu, było mnóstwo pytań i co dalej z bezwładną rączka synka, dlaczego akurat MY? Proszę wyobrazić szok nasz, jako rodziców, którzy dziewięć miesięcy czekaliśmy na zdrowe przecież dziecko, a w wyniku komplikacji nagle „otrzymujemy” syna z poważnym uszkodzeniem, o którym nie wiemy kompletnie nic! Lekarze i położne albo się wymigiwali, albo odsyłali dalej, a czas uciekał. A o czas i wiedzę się tu rozchodzi, gdyż od pierwszych dni należy dziecko odpowiednio rehabilitować. Jest duża szansa, że nerwy w dużym stopniu się zregenerują i mały człowiek odzyska przynajmniej częściową sprawność. Oczywiście nieraz może je czekać poważna operacja rekonstrukcji nerwów splotu ramiennego, czy na mięśniach i rehabilitacja do końca życia. Natomiast pozostawione same sobie małe rączki, doznają nieodwracalnych podkurczy i nadzieja na względną sprawność zdecydowanie blednie.


Mateuszek wycierpiał w swoim życiu już wiele. Miliony łezek takiej małej istotki. Przy kąpaniu na początku płacz syna i ja razem z nim by nie był sam z tym bólem. Rączka leciała bezwładna kładąc go do kąpieli. Mateuszek nie ma normalnego dzieciństwa. Wiele rzeczy nie może zrobić i dużo rzeczy nie będzie w stanie wykonać. Ma wiele godzin ćwiczeń, masowania masażerem, naświetlania lampą Q-liht (którą syn dostał od WOŚP), różnego rodzaju ciepełka jak nie borowiną to okładami żelowymi cieplnymi, kąpiele z hydromasażem, jazda kucykiem i codzienna rehabilitacja w domu. Niestety codziennie musimy usprawniać rączkę, by stan jej nie uległ pogorszeniu bo uszkodzenie splotu ramiennego jest niepełnosprawnością na całe życie. Tego nie zmienimy.

W marcu 2012 r. w poznańskiej klinice syn przeszedł operacje przeniesienia mięśnia najszerszego grzbietu na okolice guzka. Co roku jeździmy na kilka turnusów do Włocławka czy Dziekanowa Leśnego. Turnusy rehabilitacyjne niestety sporo kosztują. W sytuacji niepełnosprawności naszego synka, korzystanie z basenów jest bardzo ważne.


Do tej pory nie korzystaliśmy z pomocy, radziliśmy sobie sami, ale teraz
jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc wszystkich ludzi dobrego serca
aby ratować dalej rączkę Mateuszka.
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając pieniążki na konto:
Fundacja Splotu Ramiennego
ul. M. Konopnickiej 1/189
Dziekanów Leśny
05-092 Łomianki

MBS Bank Łomianki
Numer Konta: 90 8009 0007 0017 3342 2001 0001
Koniecznie z dopiskiem: "Mateusz Koziński"

Do wpłat zagranicznych - EURO:
IBAN: PL07 1050 1054 1000 0023 3999 8326
SWIFT: INGBPLPW
Koniecznie z dopiskiem: "Mateusz Koziński"

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000142952
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Mateusz Koziński"

Za przeczytanie historii naszego synka
i każdą nawet najdrobniejszą pomoc pięknie dziękujemy!

Fundacja: http://fsr.pl/