Soda oczyszczona - dla zdrowia, higieny i czystości
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 20-05-2014 00:17


Soda oczyszczona nadaje się do lecznictwa, prania i sprzątania.
m.in. Zabija bakterie i nieprzyjemne zapachy.
Pozwala pielęgnować urodę

Poniżej znajdują się, zastosowania sody oczyszczonej. Wszystkie są tylko przykładami, tak na prawdę sposobów na wykorzystanie tego proszku jest wiele więcej. Wszystko zależy od naszej kreatywności i potrzeb.

Lecznictwo - Odkwaszanie organizmu
Jedną z przyczyn wielu chorób cywilizacyjnych jest zakwaszenie naszego organizmu. Za taki stan odpowiedzialna jest przede wszystkim dieta bogata w mięso i mleko a uboga w warzywa i owoce. Kwaśny odczyn organizmu sprzyja powstawaniu wielu schorzeń, zaczynając od zgagi, na nowotworach kończąc. Soda, jako mocno zasadowa, bardzo dobrze sprawdza się przy odkwaszaniu organizmu i usuwaniu z niego toksyn.

Profilaktyka - uniemożliwienie zgromadzenia się candidy w takiej ilości, żeby spowodowała problem raka.
Rozpuścić 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie przez 3 dni, żeby odkwasić organizm. Dziesięć dni przerwy i powtórzyć 3-dniowy cykl. Ze względu na niezbyt przyjemny smak, można stosować suchą sodę, wstrzymać oddech i popić ciepłą wodą.

Zatrzymanie i usunięcie infekcji candidą
(cysta lub guz nowotworowy).

Kiedy candida opanowała system odpornościowy do takiego stopnia, że utworzyła się cysta lub guz, grzyb candidy potrzebuje dużą ilość pożywienia. Wtedy do sody dodaje się miód, melasę lub syrop trzcinowy, które candida szybko wchłania razem z sodą.

Rozpuścić 1 łyżeczkę miodu i 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie co najmniej przez 10 dni, lub zależnie od tolerancji organizmu. Krew i limfa muszą zmienić się na lekko alkaliczne przez taki okres, żeby zniszczyć grzyb candida. Kiedy to się stanie, cysta / guz znika.

W przypadku poważnego problemu nowotworowego, stosować miksturę łyżeczki miodu z łyżeczką sody tak często każdego dnia, żeby organizm mógł zabić ogromną kolonię candidy. Nie ma żadnych skutków ubocznych oprócz biegunki. W tym przypadku zmniejszyć częstość stosowania mikstury miód / soda.

Jest jeszcze jedna metoda stosowana w kurczeniu guzów, tzw, "koń trojański". Zmieszanie sody oczyszczonej z syropem klonowym. Syrop klonowy pomoże przedostać się sodzie oczyszczonej do komórek nowotworowych, które uwielbiają cukier.

HIGIENA

Pasta wykonana z sody oczyszczonej i 3 procentowego roztworu nadtlenku wodoru może być stosowana jako alternatywa dla komercyjnych past do zębów bez fluoru. Możesz też po prostu zanurzyć szczoteczkę z pastą do sody oczyszczonej, dzięki czemu pasta będzie miała skuteczniejsze działanie.

Do pół szklanki wody dodaj jedną łyżeczkę sody. Płucz tym usta. Zapachy zostaną zneutralizowane, a nie tylko przykryte pięknym „sztucznym” zapachem.

W roztworze sody można moczyć np. ustniki, protezy – 2 łyżeczki sody oczyszczonej rozpuść w szklance lub małej misce ciepłej wody. Soda rozpuści cząstki żywności i zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Soda sprawdzi się doskonale, jako środek do peelingu do twarzy i ciała. Zrób pastę z 3 części sody oczyszczonej na 1 część wody. Delikatnie wmasuj w skórę  kolistymi ruchami. Spłucz.

Jeśli ugryzie Cię owad, zrób pastę z sody oczyszczonej i wody – stosuj jako maść na zmienioną chorobowo skórę. Aby złagodzić swędzenie, nasyp trochę sody do ręki i pocieraj nią wilgotną skórę po kąpieli lub prysznicu.

Ocet niesamowicie poprawia kondycję włosów, ale soda ma również świetny wpływ na nie. Nasyp niewielką ilość sody na dłoń, polej swoim ulubionym szamponem. Umyj głowę i dokładnie spłucz – soda pomoże usunąć pozostałości produktów do stylizacji, dzięki czemu, Twoje włosy będą czystsze i łatwiejsze w układaniu.

Utrzymuj grzebienie i szczotki do włosów w czystości. Usuń z nich naturalne tłuszcze i resztki włosów. Do małego pojemnika z ciepłą wodą wsyp 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i wymocz w tym grzebień lub szczotkę. Wypłucz i osusz.

Dodaj 1/2 kubka sody do kąpieli – pomoże to zneutralizować kwasy na skórze, zmyć tłuszcz i pot, ale również sprawi, że skóra stanie się bardziej miękka.

Rozpuść 3 łyżki sody oczyszczonej w wannie z ciepłą wodą i mocz w tym nogi. Delikatnie szoruj.

SPRZĄTANIE:

Do czyszczenia powierzchni kuchennych wystarczy wziąć mokrą szmatkę i posypać ją sodą, następnie przetrzeć i zwilżyć czystą wodą.
Aby wyczyścić zlew kuchenny zwilż go wodą, posyp sodą i zostaw na kilka minut. Następnie poszoruj gąbką lub szczotką, a na koniec zwilż ciepłą wodą.

Do prania:

Przeciwko nieprzyjemnym zapachom:

Do garnków i srebra:

W łazience:

Więcej na temat sody oczyszczonej:
  1. era-zdrowia.pl - Dom bez chemii - soda oczyszczona
  2. czarodziejska.wordpress.com - Soda oczyszczona – odkwaszanie organizmu i nie tylko
  3. ekokobieta.blogspot.de - 25 zastosowań sody oczyszczonej
  4. lepiejzdrowiej.pl - Odkwaszanie organizmu sodą oczyszczoną
  5. prawdaxlxpl.wordpress.com - Odkwaszanie organizmu
  6. kobieta.wp.pl - Soda oczyszczona - nie tylko w kuchni
  7. vismaya-maitreya.pl - NATURALNE LECZENIE - NOWOTWORY I BÓL

WRÓĆ