Piątek, Październik 30, 2020
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Kuba Olszowy


Kuba Olszowy - ur. 27-09-2006r.

Autyzm
Kandydoza układu pokarmowego

Szanowni Państwo…
                                                                DOBRE ANIOŁY


Jesteśmy rodzicami chłopca chorego na AUTYZM. Kubuś urodził się 27 września 2006 r. Przyjście na świat ukochanego synka było najszczęśliwsza chwilą w Naszym życiu.Czerpaliśmy tyle radości patrząc na Jego rozwój. Pierwszy ząbek, pierwsze samodzielne kroczki, pierwsze słowa… byliśmy tacy szczęśliwi. We wrześniu 2008 r. w zachowaniu Kubusia zauważyliśmy dziwne, niepokojące zmiany. Synek zaczął oddalać się od otoczenia, Nas rodziców.


Przestał reagować na swoje imię, nie potrafił spojrzeć prosto w oczy, wydobywał z siebie dziwne dźwięki, zaprzestał wypowiadać te magiczne słowa mama, tata, baba. Jego radość zamieniała się w napady histerii, uśmiech zamieniał się w dziwny, smutny grymas twarzyczki. Godzinami wpatrywał się w jakiś przedmiot, mocno ściskał wybraną, maleńką zabawkę tuląc ją całymi dniami… odszedł gdzieś daleko w inny świat.

Rozpoczęliśmy konsultacje u specjalistów zmierzając do ustalenia przyczyny tego wręcz okrutnego dla nas widoku… innego dziecka. Szereg wizyt u specjalistów, badań, obserwacji i… 18 grudnia 2008 r. Nasz świat się całkiem zawalił. Kubuś jest dzieckiem AUTYSTYCZNYM - ta diagnoza zrujnowała doszczętnie Naszą radość życia.

Dzięki wsparciu rodziny, Przyjaciół musieliśmy szybko skonstruować swój plan na kolejne lata. Słowo AUTYZM było nam zupełnie obce, nie mieliśmy żadnej wiedzy na temat tego schorzenia. Rodzina, znajomi czerpali informacje na temat choroby, jej przebiegu, szans wyzdrowienia. Rozpoczęliśmy walkę o swoje dziecko z całych sił. Kształtowanie małej istotki z tym schorzeniem jest bardzo trudne i szalenie kosztowne. Realia leczenia przy wsparciu NFZ są zapewne każdemu znane, pomocy musimy szukać sami. Cykl terapii do chwili obecnej był rozbudowany w miarę Naszych możliwości finansowych, był bardzo skromny.

Wspiera Nas finansowo rodzina, ale i te pokłady są niewystarczające.
Profesjonalne wyprowadzanie Kubusia z Jego AUTYSTYCZNEGO świata to koszty
oscylujące w granicach 5.000 PLN miesięcznie. Nas zwyczajnie na to nie stać.


Wiemy, że inwestowanie w rozwój Kubusia na tym etapie może z czasem doprowadzić do WYGRANEJ. Kubuś za kilka lat będzie potrafił samodzielnie funkcjonować choćby w podstawowych czynnościach życiowych. Nie dopuszczamy myśli, że Nasz syn nie opanuje schorzenia i za lat kilkanaście ktoś powie, że to dziecko upośledzone, zdane tylko na trwanie u boku osób bliskich. Widzimy to światło w tunelu, ale barierą niestety są finanse.

Tak trudno prosić o wsparcie, tak upokarzające to uczucie, ale wiemy, że to ostateczny krok, bo sami już nie damy rady zabezpieczyć Kubusia w niezbędny tok leczenia. 4 maja 2010 r. Kubuś został podopiecznym Fundacji. Od tego dnia możemy pukać do SERC darczyńców i prosić o wsparcie finansowe wpłacając choćby niewielkie kwoty na Jego konto. Zgromadzone środki pozwolą Nam na rozszerzenie diagnostyki, terapii, zakup bardzo drogich leków.


Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
Fundacja Krystyny Ciołkosz "Za Szybą"
Al. Armii Krajowej 4A/4
50-541 Wrocław

BZWBK
nr. konta: 91 1090 1522 0000 0001 0508 2692
Koniecznie z dopiskiem: "Kuba Olszowy - na leczenie"


Dla przelewów z zagranicy:
Kod SWIFT (BIC): WBKPPLPP
PL91 1090 1522 0000 0001 0508 2692
Koniecznie z dopiskiem: "Kuba Olszowy - na leczenie"

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000252666,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Kuba Olszowy"


Możesz Kubusia wspomóc, kupując książkę"Autyzm, chaotyczny taniec umysłu. Pamiętnik babci Kubusia". Stron: 296. Koszt jednego egzemplarza: 27 złotych wraz z przesyłką.
Dziękujemy w imieniu swoim, nade wszystko Kubusia za ten dar serca. Nie chcielibyśmy w żaden sposób zostać odebrani jako intruzi… jednakże walka o dziecko pozwala przełamać wszelki wstyd. Babcia Kubusia prowadzi blog o naszym synku, w ten sposób pomaga nam nawiązywać kontakty z rodzicami dzieci chorych, wspieramy się wszyscy jak jedna wielka RODZINA.
Dzisiaj Ty, jutro Ja… Los jest nieobliczalny, nigdy nie wiemy, na którym etapie życia Nas zaskoczy tak brutalnie.

Na stronie internetowej o Kubusiu, są zawarte wszystkie informacje na temat Jego choroby, diagnozy lekarskie, filmy, zdjęcia z Kubusiem wraz z opisami kolejnych dni Jego życia.

Dziękujemy za poświęcony czas na odczytanie treści tego apelu,
dziękujemy za każdy gest darczyńcom.
Monika i Grzegorz Olszowy
Rodzice Kubusia – Autystycznego dziecka.
 
WWW: http://pokochajciekubusia.pl
Fundacja: http://fundacjazaszyba.org.pl/
YouTube: http://youtube.com/user/babciagosia11

  1. http://polskieradio.pl/
  2. http://ipla.tv/
  3. http://prozdrowie.pl/
  4. http://rp.pl/
  5. http://pomorska.pl/
  6. http://twojeporady.onet.pl/
  7. http://polakpotrafi.pl/

 
Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6742616 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl