Niedziela, Styczeń 24, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Szymon Kalinowski


Szymon Kalinowski - ur. 04-11-2010r.Wada serca - podwójny napływ do pojedynczej komory lewej z zarośniętą prawą zastawką przedsionkowo - komorową.
4 listopada 2010 przyszedł na świat nasz synek Szymon.
Dzięki temu, że już podczas ciąży wykryto u niego wadę serca (niedorozwój prawej komory, atrezja zastawki trójdzielnej typu C z przełożeniem wielkich naczyń ASD II, VSD, niedorozwój tętnic płucnych) mogliśmy udać się po najlepszą opiekę dla naszego dziecka, do znanego na całym świecie wybitnego specjalistę prof. Edwarda Malca z Kliniki Großhadern Uniwersytetu Ludwiga Maxymilliana w Monachium .

Po urodzeniu uniknęliśmy pierwszej operacji, co było dla nas wielkim zaskoczeniem. Szymek był w stanie stabilnym i mógł spokojnie na nią poczekać.

9 czerwca 2011 przeprowadzono operację Glenna oraz banding tętnicy płucnej i rozszerzenia ASD. Szymek wymagał jeszcze dwóch kolejnych operacji, które przeprowadzono w lipcu 2011. Był to dla nas bardzo ciężki okres, który jednak z wiarą w sercach udało nam się przetrwać. Po długim pobycie w szpitalu na początku sierpnia mogliśmy wrócić do domu.

Szymek skończył już roczek. Rozwija się dobrze, jest radosnym chłopczykiem i ma niesamowicie dużo energii. Każdego dnia rozwesela nas swoim uśmiechem. Aby móc cieszyć nas nim jak najdłużej Szymek musi przejść kolejną operację. Najpierw jednak wyznaczono nam termin na cewnikowanie serca na pierwszą połowę 2012 roku . Jej koszt to 10.000 Euro.
Niestety nie jesteśmy w stanie sami pokryć tej kwoty. Mamy nadzieję, że kolejny raz ludzie o dobrych sercach pomogą nam zebrać sumę potrzebną dla ratowania zdrowia naszego synka.

Prosimy o pomoc wszystkich ludzi, którym nie jest obojętne dobro drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że przy wsparciu uda nam się zebrać wyznaczoną kwotę pieniędzy i pomóc naszemu synkowi.
 • Aktualności znajdują się całkiem na dole
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
ul. Nałęczowska 24
20-701 Lublin

Fortis Bank Polska
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 
w tytule przelewu „Szymon Kalinowski”


Dla wpłat zagranicznych USD:
Kod SWIFT: ppabplpk
PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
w tytule przelewu „Szymon Kalinowski”


EUR:
Kod SWIFT: ppabplpk
PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
w tytule przelewu „Szymon Kalinowski”

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000290273,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisujemy: "Szymon Kalinowski"

WWW: http://serceszymka.pl
Fundacja: http://corinfantis.pl/
NK: http://nk.pl/profile/6102379
 1. http://eck.elk.pl/index.php/
    
 

http://www.fotoload.pl/123aa36/ff76818fb3c4f667d891d3d0cb685bd67353.png

28-02-2012r.
 • Udało nam się zebrać całą sumę na cewnikowanie serca - 10 000 euro. Teraz czekamy już tylko na dzień wyjazdu. Bardzo dziękuję za pomoc.
  Pieniążki będziemy jeszcze zbierać. Szymka czeka jeszcze ostatni etap leczenia - ostatnia operacja, lecz na tą chwilę nie wiemy kiedy ona będzie miała miejsce. Po wizycie w Monachium dowiemy się szczegółów.

  Tak więc kochani proszę trzymajmy mocno kciuki
  za udany zabieg i dalsze szczęśliwe życie Szymonka!
20.02.2012r.
 • Wyznaczono nam termin cewnikowania serca jest to 14 marzec 2012. Trzeba było go przyspieszyć ze względu na pogarszający się stan Szymka. Ostatnio spędziliśmy parę dni w szpitalu z powodu infekcji i nasilającej się niewydolności serca. Zostało nam mało czasu na zbiórki, na razie na koncie mamy 17 615 zł. Do 10 000 euro jeszcze sporo brakuje, mamy jednak nadzieje, że uda się nam uzbierać pieniążki.
04.11.2010r.
 • W klinice w Monachium siłami natury przyszedł na świat nasz synek Szymon. Mieliśmy tam oboje wspaniałą i troskliwą opiekę.
  Zanim doszło do operacji Szymek musiał mieć przeprowadzone cewnikowanie serca, które potrzebne było do dokładnego zdiagnozowania wady serca. Po zabiegu jednak szczęśliwie okazało się, że stan naszego synka jest na tyle stabilny, że na operację może jeszcze poczekać. Było to dla nas niemałym zaskoczeniem. Tak więc termin operacji przesunął się, do Monachium musimy wrócić za około 3-4 miesiące. Po tych dobrych nowinach mogliśmy spokojnie wrócić do domu.
  Dokładny termin operacji uzależniony będzie od wyników badań kontrolnych, które mamy przeprowadzać u kardiologa. Wyniki musimy przesyłać na bieżąco do prof. Malca i dr Januszewskiej, którzy ustalą nam datę operacji. Obecnie cieszymy się obecnością Szymonka w domu. Patrzymy jak nasz mały skarbek rośnie z dnia na dzień i zbiera siły na kolejny wyjazd do Monachium.
29-09-2010r.
 • Nasz synek ma przyjść na świat pod koniec października. Niestety stwierdzono u niego złożoną wadę serca (podwójny napływ do pojedynczej komory lewej z zarośniętą prawa zastawką przedsionkowo - komorową). Badania wykazały, że najprawdopodobniej Szymon będzie musiał przejść trzy operacje.

  Chcąc zapewnić dla niego jak najlepszą opiekę. Dowiedzieliśmy się, że osobą, która może nam w tym pomóc jest prof. Edward Malec operujący w Monachium. Niestety nie jesteśmy w stanie samodzielnie sfinansować pierwszej operacji, którą synek musi przejść po urodzeniu. Jej koszt to 32 000 euro, koszt porodu w niemieckiej klinice wynosi od 2.000 do 8.000 euro. Szymon jest dla nas niesamowitym darem. Pragniemy, aby po urodzeniu mógł się cieszyć normalnym życiem.
Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6879324 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl