Sobota, Luty 27, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Patryk Leszczyński
Patryk Leszczyński
- ur. 30-04-2009r.

Mukowiscydoza


Mam na imię Patryk. 30 kwietnia 2009 roku o godzinie 19.21 spóźniony o 4 dni przyszedłem na Świat. Był to najszczęśliwszy dzień dla moich rodziców, a ja w końcu mogłem przytulić się do mamusi. Ważyłem 4,180 kg dostałem najwyższą punktację w skali Apgar. Wraz z rodzicami 4 maja przybyłem do mojego domku, gdzie czekało na mnie kolorowe łóżeczko i cała masa zabawek.

Gdy poszedłem z mamusią na pierwszą kontrolną wizytę do Pani doktor, nie było wesoło, bo przybrałem na wadze tylko 20 gram. Po tygodniu mama wyjęła ze skrzynki list z IMiD że podejrzewają u mnie Mukowiscydozę i musimy wysłać ponowną bibułę do badania.

Rodzice czekali niecierpliwie na wyniki, bardzo się denerwowali, mamusia co chwilę sprawdzała czy jestem słony. To był okropny czas dla mojej rodziny, ale ja nie zdawałem sobie sprawy co się dzieje. Wynik DNA przyszedł po 3 tygodniach i wskazywał że jestem "Pewnym nosicielem", więc tatuś z mamusią odetchnęli z ulgą, choć wiedzieli że przed nami jeszcze test potowy i to on może wykluczyć lub potwierdzić podejrzenia.

Zostaliśmy zaproszeni na próbę potową 1 lipca i tego właśnie dnia świat rodziców przewrócił się do góry nogami, mamusia strasznie płakała, tatuś w kącie też bardzo płakał. Cała rodzina czekała na dobre wiadomości i niestety tak się nie stało! Słowa Pani doktor całe życie będą dźwięczeć w uszach mamy "NIESTETY WYNIK NIE JEST PRAWIDŁOWY, 106 CHLORKÓW W POCIE" przekreśliły szansę na moje normalne życie.

Dziś mam już prawie 9 miesięcy i jestem zupełnie normalnym, radosnym, pełnym życia dzieckiem. Mamusia 2, 3 razy dziennie mnie inhaluje i tyle też razy mam drenaż, dostaję niezbędne mi witaminki, przed każdym jedzonkiem dostaję Kreon, ponieważ moja trzustka przez Mukowiscydozę nie funkcjonuje prawidłowo. Mam też ustaloną dietę wysoko energetyczną. Pani doktor mówi że jestem tak "dorodny", że nie widać po mnie choroby, ale niestety w środku czai się podstępna, groźna Mukowiscydoza. Jest to choroba o tysiącu masek i mamy nadzieję że u mnie będzie miała łagodny przebieg, a codzienne zabiegi i lekarstwa pomagają choć troszkę zaprzyjaźnić się z chorobą. Nie zawsze się udaje, bo czasem przyczepi się do mnie jakaś infekcja, wtedy mamusia musi inhalować mnie nawet 5 razy dziennie i dawać lekarstwa, przyczepiła się też do mnie groźna bakteria, która często towarzyszy dzieciom z Mukowiscydozą i musiałem jeździć z rodzicami przez 2 tygodnie na antybiotykoterapie, źle się po niej czułem.
 
Poza tym staramy się normalnie żyć, na ile to możliwe, chodzę z mamą na spacerki, odwiedzam moją ulubioną koleżankę. Babcia się ze mną bawi, a dziadziuś bardzo mnie rozpieszcza i całe dnie potrafi nosić mnie na rączkach.

Mamy nadzieję, że szybko zostanie wynaleziony lek na tę straszną chorobę i będę mógł cieszyć się długim i szczęśliwym życiem a jak na razie musimy jakoś dawać sobie radę, nie poddawać się i robić wszystko co w naszej mocy żeby choroba nie poczyniła wielkich szkód w moim organizmie, lecz niestety Walka jest nierówna.

Moje leczenie jest bardzo drogie, leki nie należą do tanich, ponieważ nie są refundowane. Codzienna opieka, comiesięczne wizyty w Poradniach Specjalistycznych pokazują Nam że Mukowiscydoza jest bardzo groźna i do tego również kosztowna.
 
Pragniemy abym mógł żyć normalnie i żebym mógł dożyć tej chwili kiedy zostanie wynaleziony lek na tę chorobę, dzięki ludziom o otwartych sercach może nam się to udać, dlatego prosimy Was o pomoc finansową abym mógł żyć lepiej, liczy się każda złotówka.

Pieniądze przez Państwa ofiarowane
będą w całości przeznaczone na moje leczenie.
DZIĘKUJE.


Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
"Matio" Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
ul. Celna 6
30-507 Kraków

BPH PBK S.A. Oddział Kraków
nr. konta: 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248
Z dopiskiem: "DLA PATRYKA LESZCZYŃSKIEGO"


Darowizny zagraniczne:
"Matio" Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
IBAN: PL36 1060 0076 0000 3200 0132 9248
BIC/ Swift: PPABPLPK
Z dopiskiem: "DLA PATRYKA LESZCZYŃSKIEGO"


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000097900,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Patryk Leszczyński"

 
WWW: http://patrykleszczynski.pl
Fundacja: http://mukowiscydoza.pl

NK: http://nk.pl/profile/3540098


Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6923383 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl