Poniedziałek, Sierpień 03, 2020
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Paulina Maria i Kamil Cyganowscy


Paulina Cyganowska - ur. 10-03-1991r.
Kamil Cyganowski - ur. 14-06-1988r.

Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa (SCA)
Padaczka - inaczej Epilepsja


Apel Rodzeństwa
Pauliny i Kamila Cyganowskich z Twardogóry

Pierwsze objawy choroby u Pauliny pojawiły się w wieku 16 lat a u Kamila gdy miał 19 lat. Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna, na którą Ich tata zapadł mając 22 lata, a zmarł w wieku 30 lat. Badania genetyczne wykonane w Instytucie Neurologii w Warszawie potwierdziły że jest to mutacja dynamiczna genu SCA1 odpowiedzialna za Ataksje rdzeniowo-móżdżkową (SCA).


Rzut choroby u Pauliny był bardzo ciężki. Przez okres 5 miesięcy nosiła głowę na ramieniu, nie mogła utrzymać się na nogach i złapać równowagi. Długotrwałe pobyty w szpitalu wykańczały Ją. Drżenie języka spowalniało mowę, ruchy pląsawiczne doprowadzały do załamania psychicznego a omdlenia, kończyły się utratą przytomności.

Dzięki wspaniałym ludziom dobrej woli, rodzeństwo mogło w maju 2011r i czerwcu 2012r., wyjechać na leczenie do Chin do Chengyang People's Hospital w Qingdao i do Szpitala Guangzhou w Chinach (Provincial Hospital of Chinese Medicine Guangzhou), gdzie przeszli przeszczepy komórek macierzystych. W ramach rehabilitacji byli poddani akupunkturze, zabiegom z prądami i ćwiczeniom wzmacniającym i usprawniającym mięśnie.

Obecnie czują poprawę powrotu do zdrowia. Nastąpiła poprawa w mówieniu i stabilizacji ruchowej. Kamil ma większe jak Paulina problemy z utrzymaniem równowagi. Kończyny dolne odmawiają posłuszeństwa.

Rodzeństwo jest pod stałą specjalistyczną opieką. Przyjmują od dawna duże dawki koenzymu Q10. Potrzebują wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, drogich lekarstw i specjalistycznej rehabilitacji, którą cały czas kontynuują.

Wszystkich ludzi dobrej woli
prosimy o dalszą pomoc.

Przez uzyskane wsparcie, rodzeństwo może powstrzymywać postępy choroby, realizując plany życiowe. Wierzymy, że nie pozostawicie Ich ponownie bez pomocy i dzięki Wam będą nadal żyć, czego oboje tak bardzo pragną.Prosimy walczmy aby ta historia zakończyła się dobrze.
Dzięki nam mają tą szansę!
  • Aktualności znajdują się całkiem na dole

Rodzina z wdzięcznością przyjmie:
  • Koenzym Q10 w dużych dawkach - który regularnie od dawna zażywają

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "9658 Cyganowska Paulina Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"
LUB "9657 Cyganowski Kamil darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"

Wpłaty zagraniczne:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Foundation for Children 'Help on Time')
Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland
Bank BPH S.A.
SWIFT (BIC): BPHKPLPK
IBAN: PL11 1060 0076 0000 3210 0019 6510
(EUR)
IBAN: PL48 1060 0076 0000 3210 0019 6523 (USD)
Postscript: '9658 Cyganowska Paulina Maria - donation for help and health care
'
OR '9657 Cyganowski Kamil - donation for help and health care'

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000037904
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisujemy: "9657 Cyganowski Kamil" LUB "9658 Cyganowska Paulina Maria"

W imieniu rodziny Pauliny i Kamila dziękuję za pomoc.
Bez Państwa pomocy, nie byłoby sukcesu, jakim jest "Nowe życie"


 
Fundacja 1: http://dzieciom.pl/9657
Fundacja 2: http://dzieciom.pl/9658
NK: http://nk.pl/profile/21501029
YouTube: 944vGTPGRlY - 3RQoCCY-NwY - bDSi5oBRq5E


http://www.fotoload.pl/123aa36/ff76818fb3c4f667d891d3d0cb685bd67353.png
  • 13.05.2011r.

Zachorowali niemalże na śmiertelną chorobę. Potrzebowali dużej sumy pieniędzy, aby ratować swoje młode życie! Zgłosili się do fundacji, zostali zarejestrowani i czekali... Jednak byli jednymi z wielu, którzy błagali o szansę na dalsze szczęśliwe życie! Setki osób zaangażowało się w ratowanie Ich przyszłości. Były momenty kiedy nadzieja umierała, a ona powinna umrzeć jako ostatnia! Kamil i Paulina osiągnęli cel! Zebrali fundusze na terapię w Chinach - ponad 50 tys. dolarów (ok. 180 tys. zł.)! Jadą tam za tydzień. To będzie Ich droga do ŻYCIA!

Historia o rodzeństwie zaczęła pojawiać się na portalach polskich i zagranicznych. Koledzy i koleżanki Kamila i Pauliny organizowali koncerty i zbiórki na rzecz ratowania przyjaciół. Historia tych młodych ludzi powodowała łzy i wściekłość na zły los... Dziś możemy krzyczeć na cały świat - Udało się!  Kamil i Paulina będą żyć! Dokładnie za tydzień jadą do Chin na operację która uratuje Ich młode istnienia. Dzięki wielkim sercom wielkich ludzi, zebrali astronomiczną sumę pieniędzy. Są uratowani! W tej sprawie jest setki anonimowych bohaterów, których imion z pewnością nigdy nie poznamy... Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim księdzu z parafii w której żyje rodzina. Potrafił On zebrać dosłownie wiadro pieniędzy! To niebywały odruch miłości i poświęcenia - za co tu i teraz DZIĘKUJEMY.

Moje serce dziś woła do Boga
JESTEŚ WIELKI, PROSILIŚMY I WYSŁUCHAŁEŚ!

Kamil i Paulina gratulujemy Wam i wszystkim którzy Was nie opuścili. Ci co nie zwątpili, ci co mają serce tam gdzie ono powinno być! Ale pamiętajcie jedno, Bóg dał Wam kredyt i jak na Waszej drodze stanie ktoś taki jak Wy, a Wy się odwrócicie, to co dał Bóg to Bóg może odebrać! Wdzięczność, lojalność to są cechy ludzi pokornych a ich Bóg nigdy nie pozwoli skrzywdzić! Jesteście przykładem, że można wygrać w rzekomo z góry przegranej walce. Przekazujcie tą informację dalej na swoim przykładzie, wlejcie w serca Wam podobnych strumień nadziei.

Paulina powiedziałaś, w jednym z wywiadów ze łzami w oczach, że masz marzenie urodzić synka - Kochana do dzieła, całe życie teraz przed Tobą! Kamil, Paulina z Panem Bogiem!

 

  • Wylot po szczęście i nadzieje dnia 19.05.2011r. godz. 8.00.
    Powrót planowany jest na 20.06. 2011r. godz. 12.40.

  • 09-07-2011r.

 Kamil z Pauliną powrócili z dalekich Chin. Przeszczepienie komórek macierzystych przeszli bez problemów.

Rodzeństwo zostało zakwalifikowane do 6 przeszczepów. Widzą oraz odczuwają dużą poprawę i ulgę w chorobie. U Pauliny drżenie rąk ustąpiło. Mowa jest bardziej wyraźna, a chód jest bardziej stabilny. Kamil również porusza się sprawniej. Nie ma już problemów z pisaniem na klawiaturze swojego komputera.

Dalsza poprawa, może nastąpić od 3-6 miesięcy, a nawet do roku. Czeka Ich jeszcze długa, żmudna i bardzo intensywna rehabilitacja i akupunktura. Zalecono za pół roku do roku czasu, następne przeszczepy komórek macierzystych w Chinach. Wtedy ten stan ulegnie znacznej poprawie.

Kochani to nie koniec zbiórki! Koszta następnego wyjazdu i leczenia będą takie same. Pamiętajmy o Nich.


  • 22-01-2013r.

Bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, od ludzi dobrej woli, która doprowadziła, że oboje mogli wyjechać ponownie w czerwcu 2012r. na leczenie do Szpitala Guangzhou w Chinach (Provincial Hospital of Chinese Medicine Guangzhou), gdzie przeszli po 6 przeszczepów komórek macierzystych. Leczenie kosztowało 50 tys. dolarów.

Obecnie czują poprawę powrotu do zdrowia, jednak dalej walczą z chorobą. Kamil ma większe problemy z utrzymaniem równowagi. Kończyny dolne odmawiają posłuszeństwa. W zaleceniu lekarzy chińskich, należałoby przeszczepy powtórzyć by móc jeszcze bardziej zregenerować organizm. W dalszym ciągu potrzebują wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, drogich lekarstw i specjalistycznej rehabilitacji, które cały czas kontynuują. Wiedzą, że to co robią pomaga powstrzymać postępy choroby.

Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6557204 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl