Poniedziałek, Styczeń 18, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Amelia Michalska
Amelia Michalska
- ur. 20-11-2006r.

Artrogrypoza (AMC)

Prosimy o wsparcie finansowe dla Amelki

Amelka cierpi na niezwykle rzadką chorobę - Artrogrypozę (silne przykurcze mięśni i sztywne stawy). Od urodzenia  jest rehabilitowane przez specjalistów. Amelka ma dwoje rodzeństwa, starszego brata i młodszą siostrę. Mimo wszystkich problemów jakie ma ze zdrowiem jest wesołym i pogodnym dzieckiem. Cieszy się z drobnych rzeczy, jak każde inne dziecko.

  • 15.06.2011 r. Przeszła operację lewego biodra. Miały tam być operowane stopy, jednak okazało się po badaniach że w pierwszej kolejności musi być operowane prawe biodro).
  • 29.09.2011r. Miała operowaną lewą stopę.
  • 14.11.2011r. Miała operowaną prawą stopę.
  • 25 kwietnia 2012r. odbyła się wizyta kontrolna. Koszt jednorazowej wizyty to kwota około 2.500 PLN

Operacje odbywały się w Dziecięcej Klinice Ortopedycznej w Aschau w Niemczech. Jest to jedyny europejski ośrodek mający duże doświadczenie w leczeniu Artrogrypozy. Koszt operacji wynosił ponad 20 tysięcy euro.

Amelka wymaga stałej opieki lekarskiej, rehabilitacji i opieki osób trzecich. Sama o własnych nogach nie porusza się. Ma także bezwładne ręce, nie jest samodzielna w podstawowych czynnościach, jak inne dzieci. Wymaga karmienia, przebierania i pomocy przy poruszaniu się. W chodzeniu pomagają jej ortezy, które są wykonywane przez Niemieckich specjalistów i wymagają, mniej więcej, co roku wymiany ze względu na to, że muszą być idealnie dopasowane do nogi, a że noga rośnie, więc muszą być robione nowe, co jest dość kosztowne około 10.000 euro.

Ale nic nie jest ważniejsze niż Jej przyszła samodzielność. Jej rodzice robią wszystko, co mogą by to Jej zapewnić, a Państwo możecie Im w tym także pomóc!

Zwracamy się do Ludzi Dobrej Woli o wsparcie, gdyż przed Nimi jeszcze bardzo długa droga
Liczy się każda złotówka

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "4299 Michalska Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"


Wpłaty zagraniczne:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Foundation for Children 'Help on Time')
Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland
Bank BPH S.A.
SWIFT (BIC): BPHKPLPK
IBAN: PL11 1060 0076 0000 3210 0019 6510
(EUR)
IBAN: PL48 1060 0076 0000 3210 0019 6523 (USD)
Postscript: '4299 Michalska Amelia - donation for help and health care'

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "4299 Michalska Amelia"

Możecie też przyłączyć się do Akcji zbierania plastikowych nakrętek
po napojach, słoikach, pastach i.. kosmetykach!!

Dzięki zebranym nakrętkom, można sfinansować dalsze leczenie i rehabilitacje, ale potrzebne ich jest bardzo dużo. To prosty sposób a każdy z nas może pomóc jej stanąć na nogi! Nakrętki zbierane są w szkołach i w zakładach pracy na Podkarpaciu m.in. Przyszów, Wilcza Wola, Kopcie, Dzikowiec, Raniżów, Kolbuszowa, Trzesówka, Gwożdziec, Rzeszów, Bojanów, Stany, Dynów, Świlcza Cmolas, Hadykówka.

Prześlij tą wiadomość dalej nawet w ten sposób możesz pomóc.
Może ktoś z Was poda pomocną dłoń!
Liczymy na życzliwość, zrozumienie i ofiarność.

Sławomir i Kazimiera Michalscy
36-121 Wilcza Wola
woj. podkarpackie

Tel.: 785 479 729
E-mail (Cioci Amelii): gosiamichalska-1984(m)o2.pl
GG: 20689123

Blog 1: http://ameliamichalska.blog.onet.pl
Blog 2: http://pomagamamelii.blog.interia.pl
Fundacja: http://dzieciom.pl/4299
październik 2012r.

  • Nadal zbierane są plastikowe nakrętki po napojach, słoikach, kosmetykach, pastach! Nakrętki zbierane są w szkołach na Podkarpaciu m.in.: Wilcza Wola, Kopcie, Dzikowiec, Raniżów, Kolbuszowa, Trzesówka, Gwoździec, Rzeszów, Bojanów, Stany.
  • Dostarczać możecie nie tylko nakrętki ale i również wszystkie modele tuszy i tonerów. Najważniejsze jest jednak aby zabezpieczyć je przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu. W tym celu należy je kilkakrotnie owinąć w papier lub gazetę, można je także dostarczać w oryginalnych opakowaniach. Ważne, aby nie były uszkodzone, czyli: bez pęknięć, wyszczerbień, wgnieceń Oczywiście najbardziej wartościowe są oryginale, czyli wszystkie nieregenerowane (nie napełniane powtórnie) modele firm: Apple Brother Canon Dell Epson, Fuji-Xerox Hewlett Packard Kyocera, Lexmark Minolta-QMS, OKI Olivetti Panasonic Philips Ricoh i Samsung Sharp Xerox

lipiec 2012r.

  • Amelka 13 lipca wraz z rodzicami była na kontrolnej wizycie w Niemczech. Na razie jest wszystko w porządku w ortezach nie trzeba robić żadnych przeróbek. Następną wizytę ma za jakieś pół roku. Amelka robi coraz większe postępy w chodzeniu w ortezach. Czuje się w nich coraz lepiej, dłużej utrzymuje równowagę. Z czego sama bardzo się cieszy i my wszyscy razem z nią.

kwiecień 2012r.

  • Uzbieraliśmy dla Amelki wspólnie dzięki waszej pomocy i wielu ludzi dobrej woli 1900 kg nakrętek, co dało sumę 1900 zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na wizytę w prywatnej Niemieckiej klinice. Koszt łącznie z drogą takiej wizyty to ok. 2,5 tys. polskich złotych. Za wszelką okazałą pomoc dziękujemy z całego serca. Jeśli dalej możecie zbierać nakrętki dla Amelki i je nam przekazywać to prosimy o kontakt.

listopad 2011r.

  • Amelka jest już po operacji. Odbyła się 14.11.2011r. Trwała 3 godziny.
  • Amelka już jest w domu wrócili w nocy po długiej podróży samochodem. Z czego wszyscy bardzo się cieszymy. Operacje udały się. Kosztowały dużo emocji, strachu i niepewności jak będzie - czy wszystko pójdzie dobrze. Do tego dużo cierpienia dla samej Amelki. Ale nie ma innego wyjścia - dla zdrowia dziecka każdy poświęci wszystko i zrobi wszystko byle mu pomóc. Zdrowie i jej samodzielność jest najważniejsza. W ciągu pół roku Amelka przeszła 3 bardzo kosztowne i skomplikowane operacje. Na szczęście wszystkie się udały. Dzięki waszej pomocy możemy próbować spełnić jej marzenia o samodzielnym chodzeniu. Niestety to jeszcze nie koniec. W styczniu rodzice z Amelką wracają do Niemiec po ortezy - dzięki którym będzie mogła stanąć na nogach. Ortezy zostały wycenione na 10.500 euro.Jeśli są osoby mogące wspomóc Amelkę prosimy o pomoc. Każda złotówka się liczy i przybliża ją do samodzielności. Rodzice bez waszego wsparcia i pomocy być może nie mogli by tyle zrobić co do tej pory. Za wszelkie wsparcie finansowe z góry dziękujemy.
Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6870761 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl