Piątek, Maj 14, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Kamil CzarnotaKamil Czarnota
- ur. 16-07-1998r.

Wada genetyczna
Zespół Wad Wrodzonych

Kamil pierwsze miesiące swojego życia przeleżał w szpitalu, gdzie był intensywnie leczony. Urodził się, 16 lipca 1998 roku, z zapaleniem płuc oraz z wieloma wadami wrodzonymi: wada serca, słuchu i wzroku, deformacja klatki piersiowej i żeber, wrodzone zapalenie płuc, słabo mówi.
Po paru dniach przewieziono go do Kliniki na oddział Patologii Noworodka celem diagnostyki Wad Wrodzonych. Na tym oddziale przechodził ciężkie chwile swojego życia. Ciągłe badania podczas których w 5 tygodniu życia złamano mu cewnik w żyle, co spowodowało, że część cewnika przesunęła się do naczyń głębokich oraz zrobiła się skrzeplina w prawej komorze. Równocześnie został zarażony gronkowcem z przedłużającym się zapalenie płuc. W trakcie badań okazało się że jest przepuklina rozworu przełykowego, ale z uwagi na ciągłe zapalenie płuc nie można było przeprowadzić operacji, To wszystko odbiło się na zdrowiu Syna, nie jadł, waga była bardzo niska 4 kg.

Na własną prośbę odebraliśmy Kamila z Kliniki. W wyniku naszych usilnych starań u chirurga nasz Syn został zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego. Trwało to jednak trochę bo w między czasie trafiał do szpitala 2-krotnie z zachłystowym zapaleniem płuc. Po udanej operacji w wieku 7 miesięcy znów odebraliśmy go ze szpitala na własną prośbę z krańcowo niską wagą. W domu Kamil zaczął powoli powracać do zdrowia. Dużo jadł i wreszcie zaczął przybierać na wadze.

Jego dalsze życie to ciągłe wizyty u lekarzy specjalistów,
rehabilitacja i wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Po około 3 latach dalszych badań stwierdzono bardzo rzadką chorobę genetyczną. W wyniku wielu tych starań Kamil z każdym rokiem powraca do lepszej sprawności fizycznej i umysłowej. W jego życiu czeka go jeszcze parę zabiegów. Pragniemy dalej kontynuować jego leczenie i rehabilitacje, aby zaczął samodzielnie funkcjonować. Największe postępy u Kamila pojawiły się gdy trafiliśmy na turnusy w Ośrodku "Zabajka" w Stawnicy. Miał wtedy 4 lata jak byliśmy pierwszy raz. Z każdy rokiem z pobytu na pobyt Kamil robił duże postępy dzięki ciężkiej jego pracy i rehabilitantów w wieku 9 lat zaczął chodzić przy pomocy drugiej osoby. Niestety zaburzenia równowagi sprawiają że boi się samodzielnie chodzić.

W związku z tym obecnie naszym największym staraniem jest wyjazd Kamila na terapię z delfinami - Delfinoterapią, dającą pozytywne wyniki w tego rodzaju schorzeń. Kontakt z delfinami umożliwi mu lepszy kontakt z otoczeniem. Może ta terapia pozwoli że u Kamila poprawi się wzrok, zmniejszy się nadpobudliwość, poprawi równowagę a przede wszystkim wyciszy w sferach emocjonalnych i intelektualnych.

Leczenie, terapia logopedyczna i rehabilitacja Kamila, wymaga ogromnych nakładów finansowych. Jednorazowy wyjazd do Turcji na delfinoterapie (Alanya) to koszt 22.000 PLN. Koszty leczenia aminokwasami to miesięcznie ponad 800 PLN. Turnus rehabilitacyjny "Zabajka" w Stawnicy to koszt 5.000 PLN

Jako rodzice bardzo pragniemy aby to co osiągnął z tak wielkim trudem, nie poszło na marne. Jednak sami nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim kosztom.

Ja nie pracuję, a mąż jest na emeryturze (stan zdrowia nie pozwala podjąć mu dodatkowej pracy i też niewiele może mi pomóc) a jesteśmy już starszymi rodzicami i pragniemy zdążyć ze wszystkim, póki jeszcze mamy troszkę sił bo efekty idą bardzo powoli, ale stale do przodu i dlatego tak o to walczymy.

W związku z tym, zwracam się do Państwa
z gorącą prośbą o wsparcie finansowe.

Aktualności znajdują się całkiem na dole

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny, na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "1483 Czarnota Kamil darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"


Wpłaty zagraniczne:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Foundation for Children 'Help on Time')
Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland
Bank BPH S.A.
SWIFT (BIC): BPHKPLPK
IBAN: PL11 1060 0076 0000 3210 0019 6510
(EUR)
IBAN: PL48 1060 0076 0000 3210 0019 6523 (USD)
Postscript: '1483 Czarnota Kamil - donation for help and health care'

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "1483 Czarnota Kamil"

lub można to uczynić wpłacając darowizny, na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
Stawnica 33
77-400 Złotów

SBL Zakrzewo O/Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z DOPISKIEM: "11/C Kamil Czarnota - Na leczenie i rehabilitacje"

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000186434,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "11/C Kamil Czarnota"

Za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę dziękujemy!
 
WWW: http://pomagamy-kamilkowi.pl
Fundacja: http://dzieciom.pl/1483
Facebook 1: https://facebook.com/profile.php?id=100001890390876
Facebook 2: http://facebook.com/pages/Pomoc-dla-Kamila

  1. http://domore.pl/
  2. http://dobrawioska.org/
  3. http://3obieg.pl/
  4. http://PomocChorym.latte24.pl/
  5. http://pomocchorym.salon24.pl/
  6. http://lubczasopismo.salon24.pl/
  7. http://blogi.newsweek.pl/


 


http://www.fotoload.pl/123aa36/ff76818fb3c4f667d891d3d0cb685bd67353.png


29-11-2010r.

  • Dzięki pomocy ludziom dobrej woli nabieraliśmy na kombinezon TheraTogs. Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim którzy się do tego przyczynili.

23-05-2012r.

  • Dzięki wszystkim którzy uczestniczyli w akcji, wyjazd na delfinoterapię okazał się sukcesem. Terapia polegała na zabawie i pływaniu z delfinem, podczas której Kamil wykonywał szereg, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości, ćwiczeń z udziałem delfinów. W czasie tych zabaw wiązki ultradźwięków emitowane przez delfiny przenikają przez ludzkie tkanki powodując regenerację komórek. Kontakt ze zwierzęciem, który działa motywującą oraz ultradźwięki emitowane przez sonar delfina, które dodatkowo stymulują dziecko ma duże znaczenie. U Kamila już po dwóch dniach było widać poprawę, lecz na większą trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Dziękujemy z całego serca.
Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

7041186 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl