Wtorek, Marzec 02, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Oliwier Kosiewicz


Oliwier Kosiewicz
- ur. 19-08-2010r.

Porażenie splotu ramiennego lewego


Nazywam się Dominika Kwasiborska-Kosiewicz. Mój synek Oliwier urodził się 19.08.2010 roku w szpitalu w Koszalinie. Ważył 3870 g, mierzył 57cm.

Poród przebiegał bardzo powoli. Trafiłam na porodówkę, a później po zmianie personelu dopiero dostałam kroplówkę na wzmożenie skurczów. Rozwarcie nie było odpowiednio duże, zastosowano masaż szyjki macicy. Nagle poczułam ogromny ból w prawej pachwinie. Spowodował że przez parę min nie mogłam podnieść nogi.

Wołałam, krzyczałam, ale Panie położne nawet nie zamierzały do mnie podejść. Wypytywałam o cesarskie cięcie, ale odpowiedziano że to lekarz decyduje o tym nie ja. Doszła do mnie informacja że główka wstawia się jakoś na bok. Zaczęłam znów wypytywać o cesarkę. Zwlekano ze wszystkim. Ignorowali mnie. Zaczęłam rodzić. Synek zablokował się barczkami. Zastosowano kleszcze. Lekarz wyrwał ze mnie dziecko a drugi naciskał bardzo mocno na brzuch. Rzucił na mnie sine, fioletowe nie oddychające dziecko. Oliwier nie płakał. Synek dostał 3/4/7/7 punktów Apgar. A w 15 min 5 punktów trafił na OIOM. Te 7 punktów jest po lekach. Po kilku godzinach powiedziano że moje dziecko urodziło się z ciężką zamartwicą, liczne krwiaki w główce i brzuszku, niedokrwistością, niewydolnością krążeniowo – oddechową, obrażeniami okołoporodowymi, porażeniem lewego splotu barkowego.

Lekarz od rehabilitacji w szpitalu w Koszalinie powiedział, że trzeba poczekać bo sprawność może sama wrócić w rączce. A jak nie to będzie potrzebna rehabilitacja, no i może w ostateczności operacja. Temat się zamknął u Pani doktor. Nikt niczego nie wyjaśnił, nie przeprosił itp. Lewa rączka była wiotka, w ogóle się nie ruszała, nie podnosiła a paluszki ani drgnęły.

Zlecono synkowi ćwiczenia bierne. Wystawiono skierowanie do Dziekanowa Leśnego. Dostałam się tam tylko dzięki prywatnej rehabilitantce. Ona mnie pokierowałam. Nie lekarz ze szpitala w Koszalinie. Dr. Grodner ze szpitala w Dziekanowie Leśnym nie miała wątpliwości. Potrzebna operacja.

Termin operacji był wyznaczony na 17 lutego 2011 roku w Katowicach. Potem została przesunięta na maj, aż w końcu na 10 czerwca, ponieważ tuż przed samą operacją Oliwierek zachorował i nie można  było ryzykować jego życiem i zdrowiem, poddając go kilkunastogodzinnej narkozie.

Oliwierek ma wyrwany nerwy z korzenia rdzeniowego TH1 i C8. Może mieć również na długości danego nerwu również uszkodzenie.

Oliwierek jest rehabilitowany przeze mnie w domu, ale również odpłatnie. Po operacji wymagana jest długoletnia rehabilitacja, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, konsultacje, galwanizacja, masaże. Koszty przekraczają nasze możliwości finansowe.

Dlatego ośmielamy się prosić Państwa o pomoc i wsparcie finansowe na leczenie, naszego kochanego i jedynego Synka Oliwierka.

Każda pomoc
jest dla nas bardzo ważna i pomocna

Prosimy dobrych ludzi o pomoc by Nasze dziecko mogło mieć normalne dzieciństwo, by mógł w dalszym późniejszym życiu normalnie funkcjonować i nie czuć się inaczej od innych ludzi.

Bardzo serdecznie prosimy także o pomoc materialną.
 • Ubranka - rozm. 116 cm i większe: Pajace, śpiochy, body, piżamki, spodenki, bluzy i bluzeczki
 • Buciki zimowe i letnie - rozm. od 28
 • Zabawki (oprócz pluszaków) - malowanki, książeczki, kredki - świecowe, woskowe, pastelowe i mazaki,
 • Oliwka bambino
 • Mleko Nestle Junior Naturalny 3
 • Pampersy - rozm. 5 (od 12kg)

Aktualności znajdują się całkiem na doleJeśli chcieliby Państwo pomóc, wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Splotu Ramiennego
ul. M. Konopnickiej 1/189
Dziekanów Leśny
05-092 Łomianki

Bank MBS w Łomiankach
Numer Konta: 90 8009 0007 0017 3342 2001 0001
Z dopiskiem: "Oliwier Kosiewicz"


Do wpłat zagranicznych - EURO:
IBAN: PL07 1050 1054 1000 0023 3999 8326
SWIFT: INGBPLPW
Z dopiskiem: "Oliwier Kosiewicz"


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000142952
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Oliwier Kosiewicz"

Za każdą nawet najdrobniejszą pomoc pięknie dziękujemy!
  
WWW: http://oliwierkosiewicz.tnb.pl
Fundacja: http://fsr.pl/
NK: http://nk.pl/profile/38056375

 1. http://gk24.pl/

 


2012 r.

 • Bardzo proszę ludzi z serduszkiem o pomoc. Wyjeżdżam teraz 18-ego sierpnia na turnus do Dziekanowa leśnego na 3 tygodnie. Potem na tydzień we wrześniu do Katowic na badania i konsultacje i znowu w październiku na 2 tygodnie do Dziekanowa leśnego na turnus rehabilitacyjny. Jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej i nie mam do kogo zwrócić się.

2013 r.

 • Na dzień dzisiejszy Oliwierek podnosi delikatnie rączkę, pojawiło się zgięcie w łokciu, ale dłoń i nadgarstek dalej nie ruszają się. dr. Jerzy Luszawski (neurochirurg GCZD w Katowicach) i dr Artur Gap (ortopeda GCZD w Katowicach) zdecydowali, że będą potrzebne kolejne operacje. Jedna to: uwolnienie mięśni łopatki która ma na celu umożliwić większy zakres ruchu rączki, druga daje możliwość wyprostu łokcia a trzecia ustabilizowanie nadgarstka i ruch paluszków.
  Dalej jeździmy na turnusy rehabilitacyjne do Szpitala w Dziekanowie Leśnym, rehabilitujemy syna w domu, zakupujemy sprzęt medyczny by Oliwier miał przeróżne zabiegi z fizykoterapii, zabawa ćwiczymy sprawność synka.
Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6927983 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl