Piątek, Listopad 27, 2020
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Kinga i Norbert Nawroccy

09-08-2013r.

 

Kinga Nawrocka - ur. 19-06-2007r.
Norbert Nawrocki
- ur. 19-06-2007r.

Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD)
Zaburzenia związane z krótkim czasem trwania ciąży i niską urodzeniową masą ciała
Stan po wylewie do centralnego układu nerwowego


Kinga i Norbert urodzili się 19 czerwca 2007 roku w 28 tyg ciąży bliźniaczej, drogą cięcia cesarskiego, w ciężkiej zamartwicy z 3 pkt wg skali Apgar. Bezpośrednio po urodzeniu dzieci zaintubowano, a po przeniesieniu na oddział umieszczono w inkubatorze i podłączono do respiratora.

W wykonanym RTG klatki piersiowej wykryto zmiany 4 stopnia u obojga dzieci. Kinga - w usg przezciemiączkowym wykryto wylew I stopnia rogu potylicznego PKB z obustronnym halo okołokomorowym, Norbert - w usg IVH II stopnia lewostronne. Oboje - echo serca szerokie PDA z intensywnym przepływem, poza tym w leczeniu stosowano żywienie pozajelitowe. Norbert w 2, a Kinga w 3 tygodniu życia, mieli chirurgicznie zamykany przewód Botalla w Klinice Kardiochirurgi w Warszawie.

Obecnie obydwoje mają stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe. Kinga - czterokończynowe porażenie z dużą koślawością stóp 5 stopnia, słabo rozciągnięte ścięgno Ahillesa, słaba rotacja nadgarstka, przykurcz prawej ręki oraz tarczycę, która hamowała nam rozwój dziecka. Norbert ma obniżone napięcie mięśniowe, problemy z równowagą - chodzi chwiejnie na szerokiej podstawie z ugiętymi stawami kolanowymi, stopy rotuje do wewnątrz, ma obniżoną siłę mięśniową kończyny górnej i dolnej oraz niedowład prawostronny.

Mimo, że dzieci poddawane są intensywnej rehabilitacji i poruszają się już samodzielnie, nadal potrzebna jest pomoc. Zaprzestanie ćwiczeń i leczenia może zahamować rozwój psychoruchowy dzieci, dlatego też wskazana jest ich kontynuacja, dopóki są na nią podatne i można jeszcze coś osiągnąć.

Cały czas walczymy o to, aby dzieci rozwijały się prawidłowo i w przyszłości były samodzielne i niezależne.

Wiąże się to z koniecznością pobytu na kolejnych turnusach rehabilitacyjnych, których koszt przekracza nasze możliwości finansowe. Optymalne warunki postępującej terapii, zapewni co najmniej 5-6 dwutygodniowych turnusów w roku wspieranych codzienną żmudną i kosztowną rehabilitacją zarówno fizyczną, jak i umysłową.

Darowizny zbierane są na:
  • Turnusy rehabilitacyjne - koszt 5.000 zł. na jedno dziecko z opiekunem
  • Rehabilitacja domowa - koszt 70 zł. za godzinę dla jednego dziecka
  • Ćwiczenia na basenie - koszt 40 zł. za zajęcia z rehabilitantem + koszt wejścia na basen
  • Dojazdy 100 km na integrację sensoryczną do Niedzicy - koszt 50 zł. za godzinę za jedno dziecko
  • Terapia ręki - koszt 50 zł. za godzinę

Prosimy
zatem o wsparcie, które pomoże realizować program terapeutyczny!
Jakość życia tych dzieci zależy też od Ciebie!

 





Jeżeli ktoś z Państwa chciałby aby Kinia i Norbert nie byli w przyszłości uzależnieni od rodziców - pomóż! Wpłacając choćby tę symboliczną złotówkę, na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa


Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "14784 i 14785 Nawrocka Kinga i Norbert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"

Wpłaty zagraniczne:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Foundation for Children 'Help on Time')
Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland
Bank BPH S.A.
SWIFT (BIC): BPHKPLPK
IBAN: PL11 1060 0076 0000 3210 0019 6510
(EUR)
IBAN: PL48 1060 0076 0000 3210 0019 6523 (USD)
Postscript: '14784 i 14785 Nawrocka Kinga i Norbert - donation for help and health care'


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "14784 i 14785 Nawrocka Kinga i Norbert"

Za okazaną pomoc i dokonywanie wpłat pieniężnych
oraz przekazanie 1% podatku na rzecz Kingi i Norberta bardzo dziękujemy.









WWW: http://kingainorbert.pl
Fundacja: http://dzieciom.pl/14784
Fundacja: http://dzieciom.pl/14785






 Poprzedni apel

 Kinga i Norbert urodzili się w Białymstoku. W ciąży bliźniaczej w 28 tyg. ciąży, drogą cięcia cesarskiego, w ciężkiej zamartwicy. Z 3 pkt. wg. Apgar, z masą ciała 850 g. i 1470 g.

Bezpośrednio po urodzeniu dzieci zaintubowano. A po przeniesieniu na oddział, umieszczono w inkubatorze i podłączono do respiratora, na oddech zastępczy IMV. W wykonanym RTG klatki piersiowej, zmiany o charakterze RDS IV stopnia u obojga dzieci Kinia w USG przez ciemiączkom akcentacja rogu potylicznego PKB z obustronnym halo około komorowym. Norbert w USG IVH I stopnia lewostronne. Oboje echo serca szeroki PDA z intensywnym przepływem. Poza tym w leczeniu, stosowano żywienie pozajelitowe.

Norbi w 2 tygodni a Kinia w 3 tygodniu życia, mieli chirurgicznie zamykany przewód Botalla w klinice kardiochirurgi w Warszawie. Zaobserwowano u dzieci spadki saturacji i bezdechy, zatykanie się rurki intubacyjnej, wyniku pod krwawienie płuc. 7-krotnych przetoczeniach UKKCz z powodu niedokrwistości. Norbert ze względu na pogorszenie się stanu ogólnego dziecka, ponownie podłączono do respiratora i przekazano w 51 dobie życia do Kliniki intensywnej terapii dziecięcej DSK w Białymstoku, w celu dalszego leczenia w stanie ogólnym ciężkim. Po 30 dniach został przekazany na oddział niemowlęcy szpitala woj. w Olsztynie, w stanie ogólnym średnim w wyniku dalszego leczenia. Został wypisany do domu pod koniec 4 miesiąca życia. Kinga w 80 dobie życia została wypisana do domu, w stanie ogólnym dobrym.

Niestety na dzień obecny, stan zdrowia Kingi jest gorszy. Ma stwierdzone Mózgowe Porażenie Dziecięce prawostronne, z dużą koślawością stóp V stopnia. Dochodzi jeszcze tarczyca, która hamowała rozwój dziecka. Norbert ma obniżone napięcie mięśniowe. Problemy z równowagą, chodzi chwiejnie na szerokiej podstawie z ugiętymi stawami kolanowymi, stopy rotuje do wewnątrz. Ma obniżoną siłę mięśniową kończyny górnej i dolnej.

Gdy miały 9 miesięcy, zaczęliśmy jeździć do Nidzicy 90 km. w jedną stronę prywatnie. Do drugiego roku życia, tam dzieci zaczęły chodzić. Następnie chodziliśmy do Iławskiego szpitala i jeździmy do Kwidzyna 60 km. w jedną stronę, na rehabilitację. Mamy też opiekę psychologa, pedagoga, logopedę i terapię zajęciową. Ale to niestety za mało. Chociaż samodzielnie się już porusza, nadal jest Im potrzebna rehabilitacja. Jeździmy na 2 tygodniowe turnusy rehabilitacyjne , które kosztują 4.900 zł. za jedno dziecko. Optymalne warunki postępującej terapii, zapewni co najmniej 5-6 turnusów w roku. Pełen koszt pobytu dzieci i opiekuna na turnusie przekracza możliwości finansowe rodziny.

Ze względu na widoczne postępy w rozwoju psychoruchowym dzieci, wskazane jest kontynuowanie leczenia. Cały czas trwa walka o to by dzieci się rozwijały prawidłowo i za co je rehabilitować.

Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6785300 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl