Poniedziałek, Styczeń 18, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Wiktoria KrzebietkeWiktoria Krzebietke
- ur. 31-03-2009r.

Wcześniactwo
Kamica nerkowa - moczowa
Niewydolność oddechowa


"Nigdy nie jesteśmy tak biedni,
aby nie stać nas było
na udzielenie pomocy bliźniemu."

- Mikołaj Gogol


Drodzy Państwo,
Dziesięć miesięcy temu zostaliśmy rodzicami maleńkiej Wiktorii. Narodzinom Córeczki towarzyszyła nie tylko radość, uczucie jakże bliskie wszystkim rodzicom, ale także głęboka troska, spowodowana stanem naszego Dziecka.

Los doświadczył bowiem nasze Maleństwo niezwykle ciężko - krótko po narodzinach stwierdzono u Niej zespół dziecka wiotkiego, podejrzenie miopatii, niewydolność oddechową, wcześniactwo oraz kamicę dróg moczowych. W następstwie tak poważnych wad nasza  Wiktoria nie rozwija się na równi z innymi dziećmi, cały czas leżąc w łóżku i oddychając za pomocą respiratora.

Szansą na przywrócenie samodzielnego oddechu, na poprawę sprawności ruchowej, na choćby częściowe odzyskanie samodzielności jest intensywna, ciągła, długotrwała oraz kosztowna opieka medyczna oraz rehabilitacja. Do czasu, nim nie przyniesie ona zauważalnych efektów jedynym sposobem, by Wiktora zobaczyła świat inaczej, niż przez okno domu lub szpitala jest zakup specjalistycznego wózka. Dałby on naszej czwórce: Wiktorii, jej sześcioletniemu braciszkowi Jasiowi oraz nam szansę na wspólne opuszczanie domu, na spacery, które byłyby namiastkę normalności do czasu poprawy zdrowia Maleńkiej.

Obawiamy się, że tych ciężkich zmaganiach, w których walczymy o nic innego jak o prawo do możliwie normalnego rozwoju dla naszego Dziecka, o jego przyszłość - przeszkodą, której nie będziemy w stanie pokonać, będą finanse. Nie jesteśmy bowiem rodziną zamożną. Utrzymujemy się z jednej pensji, żyjąc skromnie, podporządkowując wszystkie nasze potrzeby potrzebom Wiktorii.

Mimo ogromu wyrzeczeń nie stać nas jednak na opłacenie
wszystkich wydatków związanych z różnego rodzaju zabiegami,
zakupem sprzętu, środków medycznych, itp.

 

 • Aktualności znajdują się całkiem na dole.

Zwracamy się zatem do Państwa, byście, wsłuchując się w głos własnych serc, próbując sobie wyobrazić niedolę naszej córki oraz złożoność sytuacji całej naszej rodziny, pomogli nam, realizując wpłaty na podane konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "8801 Krzebietke Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"

Wpłaty zagraniczne:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Foundation for Children 'Help on Time')
Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland
Bank BPH S.A.
SWIFT (BIC): BPHKPLPK
IBAN: PL11 1060 0076 0000 3210 0019 6510
(EUR)
IBAN: PL48 1060 0076 0000 3210 0019 6523 (USD)
Postscript: '8801 Krzebietke Wiktoria - donation for help and health care'

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "8801 Krzebietke Wiktoria"

Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 
WWW: http://dlawiktorii.com.pl
Fundacja: http://dzieciom.pl/8801
NK: http://nk.pl/profile/22365740
YouTube: sylwia781231


 Dziecko


http://www.fotoload.pl/123aa36/ff76818fb3c4f667d891d3d0cb685bd67353.png

02-01-2012r.

 • Drodzy Państwo.
  Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim dobroczyńcom za przekazanie w 2011 roku 1% podatku dochodowego na leczenie i rehabilitację naszej Wiktorii. Bez państwa pomocy nie udałoby się dokonać tak dużego postępu w rozwoju naszej córeczki. Otrzymane od Państwa środki przeznaczamy na bieżącą rehabilitację, dzięki której Wiktoria zaczęła utrzymywać prawidłową pozycję siedzącą, świetnie rozwija się emocjonalnie. Mimo tego,że choroba nie pozwala jej mówić radzi sobie z prawidłową komunikacją migową. Zakupiliśmy również pionizator, który umożliwił stawianie pierwszych kroczków przez naszą córeczkę.
  Dzięki zebranym środkom Wiktoria może brać udział w zajęciach pedagogicznych i stymulacyjnych organizowanych w domu przez przedszkole integracyjne. Jesteśmy Wszystkim za okazane serce bardzo wdzięczni, dzięki Wam świat staje się lepszy i powoduje uśmiech, a uśmiech dziecka wynagradza wszystko.
  Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na wsparcie z Państwa strony również w tym roku.

06-02-2012r.

 • Historia naszej Wiktorii jest niektórym z Państwa zapewne znana. Już trzeci raz zwracamy się do Was, opisując losy naszego dziecka. Dzielimy się zarówno naszym dramatem jak i iskierkami nadziei. Wyrażamy wdzięczność tym rzeszom bezimiennych darczyńców, których szczodrość i chęć niesienia pomocy w tak istotny sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia naszej córeczki.

  Wiktoria cierpi na szereg chorób wrodzonych. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej zespół dziecka wiotkiego oraz powzięto podejrzenie miopatii. Zdiagnozowano wcześniactwo oraz kamicę dróg moczowych. Niewydolność oddechowa wymaga ciągłego podłączenia do respiratora a niemożność samodzielnego połykania powoduje konieczność odżywiania dojelitowego. Ciężkie schorzenia są przyczyną ciągłego bólu i cierpienia naszej córeczki. Nas, rodziców, od samego początku napełniają niewypowiedzianym smutkiem. Nie ustajemy jednak w wysiłkach, walcząc o lepsze życie dla naszego dziecka. Choć wciąż często odczuwamy bezsilność, choć nadal nie rozumiemy przyczyn dramatu, który dotknął naszą rodzinę - bogatsi doświadczeniem życia u boku naszej córeczki wierzymy coraz bardziej, że Jej życie nie musi być wyłącznie niekończącym się pasmem udręk.

  Naszą wiarę umacniają zauważalne postępy. W zeszłym roku pisaliśmy o rozwoju emocjonalnym, o reagowaniu na takie bodźce, jak widok znajomych twarzy czy dźwięki muzyki, o nauce siadania, samodzielnej zabawie klockami czy wyprawach na spacery. Z ogromną dumą, nadzieją i wdzięcznością w tym roku dzielimy się z Państwem kolejnymi sukcesami: dzięki zakupionemu pionizatorowi nasza córeczka podjęła naukę chodzenia, rozpoczyna domową edukację przedszkolną a w niedalekiej przyszłości będzie dowożona do przedszkola gdzie czeka ją radość spotykania się z innymi dziećmi, ze szczególnym wzruszeniem obserwujemy wyraźne przejawy rozwoju umysłowego. Stymulowanie rozwoju i opieka nad Wiktorią wymagają jednak niezmiennie ponoszenia dalszych, bardzo wysokich nakładów. Kosztowne turnusy rehabilitacyjne, cewniki, rurki do tracheostomii mające zmniejszyć ryzyko zakażeń, inne środki do pielęgnacji, antybiotyki - stanowią obciążenia wykraczające znacznie poza nasze możliwości finansowe.

  Drodzy Państwo, Boimy się snuć domysły na temat tego, jak wyglądałoby życie Wiktorii i nasze gdyby nie bezinteresowna pomoc rzeszy dobrych ludzi. Nie jesteśmy w stanie się Państwu odwdzięczyć inaczej, niż składając gorące podziękowania i nosząc głęboko w sercu pamięć o Was . Składając podziękowania za te odruchy serca, za każdą ofiarowaną złotówkę, za każdy uśmiech wywołany w ten sposób na twarzy Wiktorii, za każdy wykonany przez nią kroczek ponawiamy prośbę, byście w kolejnym roku wsparli nas, ofiarowując jeden procent podatku. Uzyskane w ten sposób środki pozwolą nam kontynuować rehabilitację, nabywać niezbędny sprzęt, preparaty i inne artykuły, potrzebne do pielęgnacji i wspierania dalszego rozwoju naszego dziecka. Wierzymy, że ciężka praca grona specjalistów, samej Wiktorii, nas samych, przy Państwa wielkoduszności dadzą szansę naszej córeczce na godne, wolne od cierpienia życie.

 

Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

6870994 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl