Julia Laura Jędryczko
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 17-04-2014 02:47Julia Jędryczko
- ur. 15-01-2008r.


Zespół Downa
Napięcie mięśniowe - Obniżone
Wada wzroku
Alergia pokarmowa
Astma oskrzelowa
Nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD)


Julia urodziła się 15 Stycznia 2008 roku, z podejrzeniem Zespołu Downa. Miała charakterystyczne skośne ustawienie oczu, płaską główkę, szeroki spłaszczony nosek oraz ogólną wiotkość ciała. Od razu zlecono badania Cytogenetyczne, które potwierdziły wstępną diagnozę - trisomia 21. Zespół Downa jako wada genetyczna jest nieuleczlny, jednak regularna rehabilitacja pomaga w prawidłowym rozwoju. Mama dziewczynki postanowiła, że zrobi wszystko co w jej mocy, żeby Julia była w przyszłości samodzielna. Bo każde dziecko nawet te z zespołem Downa, rodzi się z potencjałem które można rozwinąć.

Dziecko objęte jest opieką wielu specjalistów: neurologa, rehabilitantów, audiologa, kardiologa, okulisty, endokrynologa, pulmonologa, genetyka, gastrologa, diabetologa, dermatologa, nefrologa, laryngologa, ortodonty, psychologa, logopedy i hematologa.

Od drugiego miesiąca życia poddawana jest rehabilitacji, która przynosi efekty. Gdy dziewczynka miała 11 miesięcy zaczęła ładnie siedzieć, pomimo wrodzonej wiotkości mięśni. Z upływem czasu zaczęła pełzać, a teraz powolutku sama chodzi, sama załatwia potrzeby fizjologiczne i wymawia pojedyncze słowa. Jest otwarta na nowe otoczenie i ludzi. Te efekty nie byłyby możliwe, gdyby nie rehabilitacja i ogromne zaangażowanie ze strony mamy. Jednak w celu usprawnienia i usamodzielnienia Julia powinna uczęszczać na terapię m.in.: metodą Vojty i NDT Bobath, a także uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych

Julia jest na specjalnej diecie eliminującej białko, która wymaga zakupu specjalnych produktów spożywczych i kosmetyków. Oprócz tego potrzebny jest specjalny sprzęt do inhalacji, który umożliwi Jej łatwiejsze oddychanie. Okulista stwierdził dużą wadę wzroku i dlatego musi nosić okulary. Górne mięśnie ciała, są bardzo wiotkie, czego wynikiem jest osłabienie górnej części ciała i rączek oraz problemy z mową. Julia ma zalecone noszenie obuwia profilowanego oraz innych sprzętów rehabilitacyjnych.

Matka zrezygnowała z pracy, by móc poświecić więcej czasu w wychowaniu i rozwoju dziecka. Codzienna intensywna rehabilitacja oraz zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dają widoczne rezultaty i to jedyna szansa dla Niej. Niestety wizyty u specjalistów i zakup specjalnej żywności wymagają dużego nakładu finansowego, na które nie stać mamy która wychowuje Ją sama.

Spełnijmy Marzenie Juli, aby mogła
bawić się, biegać, cieszyć się życiem jak inne dzieci.
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny, na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "7651 Jędryczko Julia Laura - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"


Wpłaty zagraniczne:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Foundation for Children 'Help on Time')
Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland
Bank BPH S.A.
SWIFT (BIC): BPHKPLPK
IBAN: PL11 1060 0076 0000 3210 0019 6510
(EUR)
IBAN: PL48 1060 0076 0000 3210 0019 6523 (USD)
Postscript: '7651 Jędryczko Julia Laura - donation for help and health care'

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "7651 Jędryczko Julia Laura"

Z całego serca Dziękujemy nawet za najmniejszą pomoc!
Środki zgromadzone na koncie Julii, są przeznaczanie na Jej kosztowne leczenie i rehabilitacje


 
Fundacja: http://dzieciom.pl/7651
NK: http://nk.pl/profile/25963996
Facebook: https://facebook.com/julia.jedryczko

  1. http://domore.pl/
  2. http://pomagamydbvpl.blog.pl/