Ratunkiem dla Renaty jest operacja. Inaczej czeka Ją amputacja nóg. Wołamy głośno o pomoc
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 14-06-2014 16:14


Kochani darczyńcy, proszę pomóżmy Renacie Szot, która od lat boryka się z niepełnosprawnością. Jest po 9 operacjach ortopedycznych przeprowadzonych u nas w kraju i zagranicą, niestety nieskutecznych. Stan Jej nogi ulega postępującemu pogorszeniu. Teraz czeka Ją ponowna operacja obu kolan i stawu skokowego - lewego! Cena to ok. 16.000 PLN. Niestety nie może długo czekać, lekarz zalecił operacje w trybie CITO, czyli na już. Proszę, pomóżcie Jej chodzić...!


Rozszerzona zawartość newsa
 Kochani darczyńcy, proszę pomóżmy Renacie Szot, która od lat boryka się z niepełnosprawnością. Jest po 9 operacjach ortopedycznych przeprowadzonych u nas w kraju i zagranicą. Stan Jej nogi ulega postępującemu pogorszeniu. Teraz czeka Ją ponowna operacja obu kolan i stawu skokowego - lewego! Cena to ok. 16 000 zł. Niestety nie może długo czekać, lekarz zalecił operacje w trybie CITO, czyli na już.

Przez ten czas odciążając słabą nogę, cały ciężar przenosiła na drugą. I doszło do tego, że druga noga odmówiła posłuszeństwa. Odłamana chrząstka w prawym kolanie kaleczy pozostałe struktury. Bez operacji rozpadnie się całe kolano – powiedział lekarz. Stanęła nad przepaścią, która w Jej stanie była jak stanie nad grobem. Odebranie dwóch nóg skazuje  Ją na kalectwo do końca życia. Wózek inwalidzki lub protezy w obu nogach – to Ją czeka, jeśli nie podda się leczeniu. Prywatnie, bo NFZ na leczenie spoza koszyka świadczeń nie wyłoży. Pierwszy etap leczenia to wszczepienie biomateriału nasączonego komórkami macierzystymi, których pobrania dokonuje się z talerza kości biodrowej lub tkanki tłuszczowej. Następnie pół roku rehabilitacji. W międzyczasie po dwóch miesiącach kolejny etap polegający na ostrzykiwaniu drugiego kolana komórkami do odbudowy chrząstki stawowej. Lekarz daje 95% szans na powodzenie.

Proszę, pomóżcie Jej chodzić...! Jeżeli każdy wpłaci chociaż 10 zł., których nawet nie odczuje we własnym budżecie, to wierzę że Renata uzbiera na operację. Wystarczy odejść od stereotypów i nie myśleć, że "ktoś inny" na pewno pomoże.

Renata Potrzebuje pomocy materialnej na leczenie,
wsparcia psychicznego i wiary oraz że dojdzie tam, dokąd zmierza...

Numer konta na który możesz kierować pomoc
oraz więcej informacji o Renacie znajdziesz pod tym linkiem

Prosimy podaj ten apel dalej - tak też pomagasz