Niedziela, Lipiec 25, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Pomagajmy, ale też UWAŻAJMY na naciągaczy internetowych
Oszuści, naciągacze, nieuczciwi pośrednicy
oraz dorobkiewicze (na czyimś nieszczęściu) nie śpią!

Tak więc proszę, nie bądź naiwny... nie wierz w każde napisane słowo
(nawet łamiące serce) bo stracisz pieniądze, zamiast pomóc osobie
która faktycznie tej pomocy potrzebuje

Im dłużej istnieje "życie" wirtualne, tym więcej znajdujemy apeli o pomoc. A tak naprawdę mogą okazać się szybkim i łatwym zarabianiem pieniędzy, używając do tego celu ludzi dobrego serca! Aby tego uniknąć i mieć pewność że pieniążki które wysyłamy idą na rehabilitację i leczenie, wystarczy zapytać danej rodziny która potrzebuje naszej pomocy, do jakiej należy Organizacji Pozarządowej (OP); Organizacji non-profit lub Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) (najlepiej takiej, która posiada prawo do przekazywania swoim podopiecznym pieniędzy z 1 procent podatku) i tylko na takie konto bankowe wysyłać! NIGDY prywatne! Pieniądze z Fundacji i/lub Stowarzyszenia..., mogą być wykorzystane tylko na specjalistyczne leczenie i rehabilitacje potrzebującego. Warunkiem wykorzystania każdej złotówki zgromadzonej na koncie, jest przedstawienie faktur, dokumentujących koszty leczenia. Każdą Organizacje łatwo sprawdzić poprzez jej numer KRS i dane teleadresowe. Należy też skontaktować się z Fundacją i upewnić się, że osoba potrzebująca pomocy, faktycznie jest podopiecznym organizacji. Jeśli przebywa w szpitalu lub klinice, można dodatkowo tam zadzwonić i ten fakt potwierdzić.

Na potwierdzenie prawdziwości apelu, tak naprawdę mamy tylko dobre intencje i wiarę w bliźniego. Przy tak wielkim dramatyzmie, nikt nie poprosi o Orzeczenie o Niepełnosprawności... Nie zażąda wglądu w wyniki badań, wypiski ze szpitali. Nie pojedzie i nie sprawdzi na miejscu jak jest naprawdę, nie będzie drążyć tematu. Nikt! Z wyjątkiem Organizacji, zajmujących się takimi przypadkami bo po to właśnie one są! Sprawdzają wiarygodność takich apeli. Większość ma swoje strony w Internecie, żeby takie apele zamieszczać. Mają Fundacyjne konta bankowe, żeby na nie zbierać datki. Po prostu, uwiarygodniają ich prawdziwość lub nie dopuszczają do oszustw. (Nie mam na myśli tylko uwiarygodnienia apelu. To również możliwość otrzymania dodatkowego wsparcia finansowego, logistycznego i medialnego od nich.). Pieniądze, które trafią na subkonto Organizacji w całości należą do potrzebującego.

Jak ktoś to zrobił prywatnie, to powinno budzić wątpliwości! Prywatny apel, prywatne konto bankowe, nie raz prywatna domena.com (takie są droższe, a przecież zbieramy pieniądze i zakłada się je w celach zarobkowych). Na potwierdzenie wiarygodności takiego apelu, mamy tylko słowa prywatnej osoby. Zbieranie pieniędzy na konto prywatne, powoduje na przykład obciążenie ze strony fiskusa. Po drugie, co stanie się z pieniędzmi, jeśli w międzyczasie obdarowany (nie daj Boże) umrze? Niezależna Fundacja wydaje się więc tu, jak najbardziej optymalnym... rozwiązaniem.

  • Sprawdź prawdziwość Apelu! Porównaj nr. konta bankowego z kontem Fundacyjnymna oficjalnej stronie lub wpisz nr. konta w wyszukiwarce Google i porównaj go z innymi apelami. Jeśli nie wyświetli się przy tym żadna Fundacja, powiadom Fundacje za którą podszywa się lub w przypadku prób wyłudzenia pomocy, powiadom odpowiednie organy ścigania w celu zakończenia danego procederu przez osobę, która nadesłała Tobie apel oraz wyślij zapytanie do MSWiA czy przyznana jest zgoda na prowadzenie zbiórki na konto prywatne. O nielegalności zbiórek publicznych oraz warunkach dowiesz się więcej z tej ulotki lub z tej.
  • Jeśli ktoś prosi o lek... poproś o zaświadczenie lekarskie!
  • Jeśli szuka pomocy w wyjeździe na turnus rehabilitacyjny (a nie ma wiele danych na ten temat) zapytaj o dokładną miejscowość, nazwę ośrodka, koszta i porównaj to z cennikiem na stronie www oraz napisz zapytanie e-mailem do ośrodka czy dana osoba jest na ich liście. Możesz poprosić też tą osobę o zaświadczenie rezerwacji na turnus z dokładną datą i ceną. Sponsorowanie powinno dotyczyć typowego turnusu rehabilitacyjnego a nie turnusu wypoczynkowo-rehabilitacyjnego, w którym jest więcej wypoczynku jak rehabilitacji. A przecież jeśli pomagamy, to po to, aby to dziecko usprawniało się.

Jeśli chodzi o apele na portalu typu N-K lub Facebook... warto zapytać się o stronę www lub blog którego łatwo pisze się. Wystarczy tylko trochę chęci i na bieżąco informować (w galerii...) o przebiegu choroby - dokumentując to.

  • Zauważyć można, że oszuści szybko nie poddają się i wymyślają coraz to bardziej wymyślne sposoby wyłudzania pieniędzy. Apele wyglądają prawdziwie i nie wzbudzają podejrzeń. Podana jest dokładna nazwa Fundacji, adres, tel, adres www - wszystko co jest na stronie Fundacji. Jedynie co nie zgadza się to podany nr. rachunku bankowego! Niech ten Link, będzie przykładem oszustwa jakie popełniono na portalu N-K.
  • Przestrzegam przed informatykiem Piotrem Ś. z Olesna (Małopolskie) który ofiaruje pomoc przy zakładaniu SMS-ów. Był też głównym administratorem i założycielem strony pomagamy-dzieciom.net. Nigdy nie korzystajcie z jego wyciągniętej "pomocnej dłoni", ponieważ pieniądze z SMS-ów wpadają na jego konto prywatne i dopiero potem przesyła je na konto fundacyjne, ale nie pokazuje nigdy ile było tych SMS-ów i za jaką kwotę. A rodzic powinien mieć wgląd w to. Dlatego jeśli chcesz mieć możliwość zbierania pieniędzy poprzez SMS zapraszam na forum znajdziesz tam dokładną instrukcje, jak to samemu zrobić i na własną odpowiedzialność.
    Piotr Ś. nie próżnuje i znów "pomaga" dzieciom/sobie! Od listopada 2010 roku "bawi się" w Świętego Mikołaja na stronie PocztaMikolaja.pl. Skan regulaminu (na stronie, zaszły już zmiany). Oszukani ludzie, powinni napisać list do niego. Aby oddał pieniądze rodzicom z rachunkami za SMS-y. Aby oddał (razem z jego "businessowym" partnerem, Łukaszem K. z Sandomierza) gwiazdom i firmom podarowane przedmioty, które miały iść na aukcje Allegro na rzecz 350 dzieci ze strony pomagamy.dzieciom.net. Wszystkie skany znajdują się na forum. Aby oddał Piotr pieniądze, które zbierał poprzez reklamy i dzięki temu sklepikowi epasaz.novem.kei.pl (skan tutaj i tutaj) na monitory Snuza dla dzieci z bezdechami. Powyższa strona nadal jest czynna a zarobek trwa. Domena PocztaMikolaja.pl kosztowała 2.000 zł. (skan). Nie będę pytać nawet czy zapłacił dzięki zarobkowi z SMS-ów czy... ze sprzedaży ze sklepiku, tym bardziej że dopiero jest studentem informatyki. Piotrek, nadal nie odpuszcza i ponownie jest koło dzieci i służy pomocą. Tym razem zajął się przewijakami na stacjach (Tankujesz. Przewijasz)! Za nie długi czas obejrzymy go w TV, na razie tylko o nim piszą! Ile tym razem zarobi na aplikacji GPS do telefonu i na naiwności wspaniałych osób, które mają dobry pomysł i faktycznie chcą bezinteresownie pomóc? Jak długo ten człowiek będzie bezkarny?
  • A to następne ostrzeżenie przed "wolontariuszką" Aleksandrą D. z Gołańcz (wielkopolskie). Ola wykorzystuje ludzi dobrego serca, aby wzbogacić się... W perfidny sposób oszukuje dzieci chore na raka. Udając przez kilka lat, że sama choruje na białaczkę i obiecując różne rzeczy oraz że sama tej pomocy potrzebuje. Dziewczyna cały czas pozostaje bezkarna. Proszę przeczytajcie tego bloga oraz zajrzyjcie tutaj
  • Niedawno powstała nowa strona pomagamy.org która jak nazwa wskazuje powinna nieść pomoc, jednak ostrzegam przed nią bo to 100% kopia naszej strony (artykuły + 65 apeli)! Różnica na stronie pomagamy.org polega jedynie na tym, że pieniądze tam wpłacane jako "cegiełki" za 15 zł. należą do założyciela strony a nie do potrzebujących, różnych Fundacji i Stowarzyszeń! Dostaje sygnały od stron, które widnieją u nas w zakładce "przyjaciele" i rodzin, że właściciel nie ma zgody, na umieszczenie logotypów, wizerunku potrzebujących oraz na zbiórkę publiczną a także łamie jasno napisany regulamin strony, pkt. 2. Można porównać chociażby te podstrony: ich strona a to nasza. Nie zgadzają się tylko te zdania: "(...) Dlatego też pod tym kątem założyliśmy fundację "Uśmiech" gdzie już od ponad roku pomagamy dzieciom, organizujemy wyjazdy, kolonie, majówki, rajdy czyli wszystko co przynosi radość naszym podopiecznym.. ..Cały proces zakupu cegiełek jest zautomatyzowany a Państwa datki wpływają bezpośrednio na subkonta poszczególnych, wybranych przez Państwo dzieci. Nie pobieramy z tego tytułu jakichkolwiek opłat. (...)". Fundacja istnieje tylko z nazwy bo nie ma jej w żadnej z baz i nie posiada KRS! Apele można porównać wchodząc tutaj lub tutaj. Numery tel. należą do takich stron jak: pomagamy.org i niepelnosprawni.sos.pl... Uwaga ta osoba może posługiwać się fałszywymi danymi telefonicznymi lub adresowymi! Aktualne dane znajdują się tutaj.

  • Zanim zaproponujesz swojemu bliskiemu klinikę w Tianjin w Chinach, która leczy z nowotworów, zajrzyj tutaj lub wpisz w Google "Chiński cud" (bohaterzy o których mowa w reportażach, niestety już nie żyją) i dokładnie to przemyśl. Metody jakie stosują Chińscy lekarze, nie zawsze sprawdzają się i nie następuje Cud. Zastanów się więc, zanim wyślesz tam kogoś. Uważaj także na pośredników, którzy mogą chcieć na Twojej rodzinie zarobić! To statystyka leczonych osób z Polski - Izabella S. Światło nadziei zgasło dla Ś.P. osób: Renata C., Izabella K., Julita B., Magda M., Adam W., Wioleta Sz., Anna M., Michał S., Wioleta H., Daniel Z., Iza P., Karolina B., Sylwester N. i Ewa D.(to tylko historie jakie znam)!

Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

7165879 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl