Wtorek, Czerwiec 22, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Mateusz Szostak


Mateusz Szostak - ur. 22-05-2006r.

Mukowiscydoza

Mateuszek urodził się 22 maja 2006 roku, jako zdrowe piękne dzieciątko. Od samego początku, bardzo często chorował, na przewlekłe zapalenia dróg oddechowych i inne ciężkie do zdiagnozowania choroby. Przebywając z nim niejednokrotnie całe dnie i noce w szpitalach, zauważyliśmy, ukrywaną bezradność lekarzy, która jak się później okazało, opóźniła zdiagnozowanie tej strasznej choroby. Podczas jednego z kolejnych pobytów, pierwszy raz padło z ust jednego z lekarzy, słowo "mukowiscydoza" i podejrzenie tej choroby u Mateuszka.

W dniu kiedy mieliśmy przetransportować Mateuszka do gdańskiego szpitala, odległego o 45 km od miejsca zamieszkania. Około1 km przed szpitalem, Mateuszek zaczął siniec, tracić oddech... po prostu umierał, na rękach matki. Na całe szczęście zdążyliśmy dojechać przed szpital, gdzie w sposób błyskawiczny umieszczony został na Oddziale Intensywnej Terapii, gdzie przez cztery dni ratowano mu życie. Na szczęście udało się i po czterech dniach trafił na oddział szpitalny.


Po wykonaniu specjalistycznych badań, pobraniu krwi do badań genetycznych, zabrzmiał wyrok:

Mateuszek jest chory na genetyczną,
jak do tej pory nieuleczalną, śmiertelną chorobę 
Mukowiscydozę.


Po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu, Mateuszek wrócił z mamusią do domku i od tej pory, z pomocą ludzi o wielkich sercach, walczymy o przedłużenie mu życia, polegające na codziennych, wielokrotnych inhalacjach, rehabilitacji, odpowiednim odżywianiu i ciągłym podawaniu odpowiednich, często bardzo drogich leków, witamin itd.

Nasze Państwo, jak już pewnie wiecie i w tym przypadku refunduje niewielką cześć leków, które w najmniejszym nawet stopniu, nie pozwoliłyby na uratowanie Mateuszka. Leczenie i rehabilitacja wymaga bardzo drogiego sprzętu na który stać bardzo niewielką liczbę rodzin, borykających się, z takimi samymi problemami. Często w tego typu przypadkach podaje się różne kwoty miesięczne, potrzebne do odpowiedniego leczenia, czy raczej utrzymywania dziecka w jak najlepszej kondycji. Po naszym kilkuletnim doświadczeniu, wiemy, że te kwoty kształtują się (w zależności od stanu i zaawansowania choroby) w granicach od 1.000 - 4.000 złotych.

 Mateusza mama, jest matką samotnie wychowująca dziecko, bez możliwości podjęcia jak na razie jakiejkolwiek pracy, ze względu na konieczność całodobowej opieki nad chorym dzieckiem. Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, by nie powiedzieć fatalna.

Gdyby nie pomoc Ludzi o wielkiej wrażliwości i sercu anioła, leczenia i rehabilitacja Mateuszka, była by wręcz niemożliwa. Tylko dzięki Wam mamy szansę i nadzieje na odpowiednie leczenie Mateuszka, aż do upragnionego momentu, w co musimy wierzyć... wynalezienia leku przeciwko tej potwornej chorobie.

Jeszcze raz, wierząc głęboko, że są ludzie o dobrym serduszku,
którym powodzi się lepiej niż nam, w imieniu moim i mojej rodziny:
PROSZĘ W MIARĘ PAŃSTWA MOŻLIWOŚCI, O POMOC!

Aktualności znajdują się całkiem na dole

Rodzina z wdzięcznością przyjmie:
 • Kreon 10 000, kapsułki dojelitowe (każda ilość jest bardzo cenna)
 • Odzież w rozmiarze: 122 - 129


Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto:
"MATIO" Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
ul. Celna 6
30-507 Kraków

BPH PBK S.A I/O Kraków
nr: 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248
Koniecznie z dopiskiem: "Szostak Mateusz - darowizna na leczenie i rehabilitację"


Darowizny zagraniczne:
"Matio" Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
IBAN: PL86 1600 1013 0002 0011 6035 0001
BIC/Swift: PPABPLPK
Koniecznie z dopiskiem: "Szostak Mateusz - darowizna na leczenie i rehabilitację"


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000097900,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "Szostak Mateusz"

Bardzo prosimy o pomoc i udział w Aukcjach i licytowaniu wystawianych przedmiotów, często pochodzących od wspaniałych osób. Wierzących tak jak my w końcowy sukces i pragnących za wszelką cenę pomóc.

Dochód, z darowizn jak i z aukcji charytatywnektórych, zostanie przeznaczony tylko i wyłącznie na leczenie i rehabilitację, najdroższego Mateusza.

Dodając Baner na swoja stronę także pomagasz
 

Za każdą nawet najdrobniejszą pomoc dziękujemy!


Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliwości, bardzo chętnie odpowiemy na każde Wasze pytanie

 
WWW: http://mati-szostak.pl
Fundacja: http://mukowiscydoza.pl/
NK: http://nk.pl/profile/15538767
Facebook: https://facebook.com/pages/Muko-Mat/
Allegro: http://allegro.pl/my_page.php?uid=6140004
YouTube: marecki43 - 10bc7e1YQkc - yQluVxWqAS4

 1. http://marzycielskapoczta.pl/mateusz-szostak
 2. http://pomagamy-dzieciom.blog.onet.pl/
 3. http://wiadomosci.wp.pl/...Powiedz-im-ze-bardzo-ich-kocham
 4. http://pomocchorym.latte24.pl/
 5. http://pomocchorym.salon24.pl/
 6. http://lubczasopismo.salon24.pl/
 7. http://3obieg.pl/
 8. http://blogi.newsweek.pl/
 9. https://zrzutka.plZe strony Mateuszka

 • Październik 2012

"Jeszcze odnośnie samego Mateuszka, jego choroby, sytuacji mojej córki i naszej oczywiście, niestety również, nie będę ukrywał, (choć bardzo ciężko mi o tym pisać, wstyd, zażenowanie nieprawdopodobne), że mamy ogromne problemy z podawanym mu do każdego posiłku Kreonem 10000. Nadszedł czas, kiedy po prostu boimy się, że nam go zabraknie a o skutkach jego braku nie chce nawet myśleć. kreon 10 000 (ceny bardzo rożne, bez recepty), który jest używany przez najmłodszych nie jest refundowany. Mateo im starszy tym kron, że tak powiem schodzi szybciej. Obecnie ilość op. 6–7 do stałych posiłków miesięcznie + każdy inne posiłek, to razem zużywa od 10 nawet do 12 opakowań, po 50 kapsułek w jednym.

Otrzymaliśmy stosunkowo niedawno w darze od Pani Kingi z Australii sporą wydawało się ilość, która niestety bardzo szybko się skończyła. Tak to jest z “mukojędzą”, wystarczy, że Mateo zachoruje, potrzebne są inne, nieprzewidziane w budżecie leki i powstaje dziura a tym samym brak środków na zakup enzymu trzustkowego, bez którego nie może funkcjonować. Coraz częściej musimy pożyczać pieniążki, aby zachować ciągłość, ale powstała przez to wspomniana dziura, zaczyna być nie do zasypania.

Postanowiłem ze wspomnianymi wyżej odczuciami, zaapelować jednak przede wszystkim do Firm, Zakładów Pracy, które być może mogłyby nam pomóc w zakupie takiej ilości kreonu, aby chociaż przez parę miesięcy zapomnieć o sytuacji, w której mogłoby go zabraknąć. Bardzo z góry przepraszam wszystkich za mój apel, ale nie widząc na dzień dzisiejszy innego wyjścia, postanowiłem spróbować i poprosić. Przepraszam”.

Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

7110606 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl